2023-09-07 23:02:45

Polska wygrała z Wyspami Owczymi. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył dwa gole i poprowadził Polskę do zwycięstwa nad Wyspami Owczymi (fot. Robert Skalski / archiwum)
Reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2-0 w meczu eliminacyjnym do Euro 2024. Obydwa gola dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski.

Polacy od pierwszych minut mieli sporą przewagę, ale przez dłuższy czas nie potrafili przełożyć tego na gola. W pierwszej połowie po wrzutce Jana  Bednarka okazję miał m.in. Robert Lewandowski, ale przestrzelił.

Najbliżej gola w pierwszej odsłonie był Arkadiusz Milik, który groźnie główkował po wrzutce Bartosza Bereszyńskiego. Do przerwy jednak było 0-0.

Już na początku drugiej połowy bliski gola był Arkadiusz Milik, który ponownie uderzał głową. Tym razem minimalnie niecelnie. Chwilę później piłkę do Roberta Lewandowskiego zagrał Jan Bednarek, a kapitan reprezentacji Polski ostemplował poprzeczkę bramki Wysp Owczych.

Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Pierwszy gol dla biało-czerwonych padł w 73. minucie. Jeden z obrońców Wysp Owczych dotknął piłki ręką w polu karnym i po analizie VAR sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Robert Lewandowski i było 1-0.

Dziesięć minut później Robert Lewandowski ustalił wynik spotkania. Po podaniu Karola Świderskiego "Lewy" technicznym uderzeniem przerzucił piłkę nad głową bramkarza gości.

Ostatecznie Polska pokonała Wyspy Owcze 2-0 i zdobyła cenne trzy punkty. Styl w jakim biało-czerwoni wywalczyli to zwycięstwo może pozostawiać wiele do życzenia, ale o stylu za kilka dni nikt nie musi pamiętać.

Trzeba tylko w najbliższą niedzielę w Tiranie pokonać reprezentację Albanii. Początek spotkania o godz. 20:45.

POLSKA - WYSPA OWCZE 2-0 (0-0)

1-0 Robert Lewandowski (73-karny)
2-0 Robert Lewandowski (83)

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński (59. Sebastian Szymański), Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Michał Skóraś (46. Paweł Wszołek), Grzegorz Krychowiak (80. Damian Szymański), Piotr Zieliński, Jakub Kamiński (Kamil Grosicki) - Arkadiusz Milik (59. Karol Świderski), Robert Lewandowski.

Wyspy Owcze: Mattias Lamhauge - Gilli Rolantsson Sorensen (74. Joannes Danielsen), Horour Askham, Odmar Faero, Sonni Nattestad, Viljormur Davidsen - Solvi Vatnhamar (88. Stefan Radosavljević), Rene Joensen (74. Jakup Andreasen), Gunnar Vatnhamar, Joannes Bjartalío (61. Brandur Olsen) - Joan Símun Edmundsson (62. Klaemint Olsen).

Sędziował: David Šmajc (Słowenia).
Żółte kartki: Krychowiak, Wszołek - Nattestad.