2023-08-26 22:08:23

Stal II Rzeszów zremisowała z Ekoball Stalą Sanok

Stal II Rzeszów wypuściła zwycięstwo z rąk w doliczonym czasie gry, prowadząc 2:0 do 90. minuty spotkania.

Rezerwy Stali Rzeszów mogą sobie pluć w brodę, że nie dowieźli dwubramkowego prowadzenia do końca. Imienniczka z Sanoka pokazała natomiast wolę walki i grę do samego końca.

Zanim doszło do emocjonujących końcowych minut meczu, jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Bramkę strzelił najlepszy strzelec sanockiej drużyny - Szymon Płocica - który w czwartym kolejnym spotkaniu wpisuje się na listę strzelców.

Wyrównanie padło w 20. minucie po rzucie karnym wyegzekwowanym przez etatowego wykonawcę tych stałych fragmentów gry Victora Guedesa.

Po przerwie prowadzenie gospodarzom dał Jakub Zych, a cztery minuty później kolejną "jedenastkę" wykorzystał Jakub Lorek.

Nic nie zapowiadało tego, co wydarzy się w doliczonym czasie gry. Najpierw w polu karnym najprzytomniej zachował się Dawid Czyrny, zdobywając kontaktowego gola.

W kolejnej akcji sędzia Dawid Kielar z Rzeszowa podyktował rzut karny dla Stali Sanok i goście stanęli przed szansą na wyrównanie. Z jedenastu metów pewnie uderzył Mateusz Padiasek, dając  swojej drużynie jeden punkt w starciu ze Stalą II Rzeszów.

Stal II Rzeszów - Ekoball Stal Sanok 3-3 (1-1)

0-1 Szymon Płocica (9)
1-1 Victor Guedes (20-karny)
2-1 Jakub Zych (53)
3-1 Jakub Lorek (57-karny)
3-2 Dawid Czyrny (90)
3-3 Mateusz Padiasek (90+3-karny)

Stal II Rzeszów: Barzyk – Rezaeian (46 Soja), Panasiuk, Guedes, Łysiak (46 Bartkowiak), Hrosu, Lorek, Zych, Synoś, Souto, Jezierski (84 Plichta).

Stal Sanok: Półkoszek - Gawlewicz (53 Padiasek), Barszczak, Sobol, S. Słysz, Lorenc (83 Tabisz), K. Słysz, Maślany (53 Gierczak), Kloc, Płocica, Zieliński (77 Czyrny).