2023-08-25 20:08:17

Stal Mielec pokonała Radomiaka Radom

Stal Mielec pokonała 2-0 na własnym boisku Radomiak Radom w meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Stal Mielec świetnie pokazała się w piątkowym meczu przed własną publicznością!

Podopieczni trenera Kamila Kieresia nie dali szans Radomiakowi, rozgrywając bardzo dobrą pierszą i solidną drugą połowę meczu w ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Gospodarze tego pojedynku od początku chcieli atakować, choći Radomiak nie pozostawał dłużny. Brakowało jednak konkretów w polach karnych obu drużyn.

Optycznie lepsze wrażenie na boisku sprawiała w tej części meczu jednak Stal, której zawodnicy często wygrywali stykowe pojedynki i byli aktywni w odbiorze.

Agresja w grze i ciąg na bramkę opłacił się w 22. minucie, kiedy świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego kapitana mieleckiej drużyny, Krystiana Getingera precyzyjnym strzałem głową wykorzystał Bert Esselink

Radomiak próbował się odgryźć, jednak spokojem w bramce gospodarzy emanował Mateusz Kochalski. Równie dobrze wyglądała obrona drużyny z Mielca.

Tuż przed przerwą Stal Mielec wyprowadziła piorunujący kontratak po rzucie rożnym wykonywanym przez drużynę gości.

Koki Hinokio zebrał wybitą z pola karnego piłkę i zagrał na prawą stronę do rozpędzonego Łukasza Gerstensteina, który na pełnej szybkości przebiegł niemalże połowę boiska i zdecydował się na samodzielną finalizację akcji strzałem sprzed pola karnego. Futbolówka odbita jeszcze lekko od obrońcy Radomiaka trafiła do siatki gości tuż przy dalszym słupku.

Stal ze świetnym wynikiem schodziła na przerwę.

A po przerwie obraz meczu nieco się zmienił. Radomiak liczył na odwrócenie rezultatu i odważniej atakował gospodarzy. Podopieczni trenera Kamila Kieresia wyczekiwali z kolei swoich okazji w próbach kontratku.

Niewiele zagrożenia z nich jednak wynikało. Goście swoich szans również nie wykorzystali, rażąc nieskutecznością w kluczowych fragmentach finalizacji akcji i tym samym to Stal mogła finalnie cieszyć się ze swojego drugiego w tym sezonie ligowego zwycięstwa.

1-0 Bert Esselink (22.)
2-0 Łukasz Gerstenstein (45+6.)

Stal Mielec: Kochalski - Ehmann, Matras, Esselink (90+2. Leandro), Gerstenstein (66. Stępień), Trąbka (75. Guillaumier), Wlazło, Getinger, Domański, Hinokio (75. Wołkowicz), Shkurin (66. Meriluoto)
Radomiak Radom: Posiadała - Grzesik, Rossi, Cichocki (62. Cestor), Abramowicz, Donis (54. Alves), Luizao, Semedo L., Wolski (63. Rocha), Semedo E. (46. Castaneda), Alves de Almeida
Sędzia: Karol Arys