2023-08-24 19:58:01

Łukasz Mierzejewski, trener Avii Świdnik: Krzysztof Zawiślak wygrał Wisłoce mecz

Avia Świdnik przegrała wczoraj 1-2 z Wisłoką Dębica. Po meczu wypowiedział sie dla nas trener Łukasz Mierzejewski.

Co się stało, dlaczego przegraliście z Wisłoką Dębica?
-Taki jest sport, raz się wygrywa raz przegrywa. W pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że przegramy ten mecz, bo mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, jedną bramką do przerwy prowadziliśmy. Był moment w drugiej połowie, gdzie Wisłoka przejęła inicjatywę. Byliśmy uczuleni na Zawiślaka, można powiedzieć, że wygrał Dębicy mecz. Patrząc na naszą kadrę powinniśmy ten mecz wcześniej zamknąć na 2-0. Trzeba wyciągnąć wnioski. Nie można wypuszczać takich meczów, bo układało się wszystko po naszej myśli. Szybkie dwa strzały Dębicy i ciężko było to odrobić, bo ofiarnie Wisłoka broniła.

Przed tym meczem dokonał pan kilku zmian. To mecz w środku tygodnia, a przed wami starcie z Wieczystą. Czy to było wykalkulowane, żeby ci zawodnicy odpoczęli na niedzielę? Czy ze względu na rozbudowaną kadrę, będzie pan robił dużo zmian, przez cały sezon?
-Nie, grali zawodnicy, którzy dobrze wyglądali w ostatnich meczach i na tej podstawie wystąpili. Nie było to podyktowane odpoczynkiem dla zawodników przed Wieczystą. Wyszli według mojej opini najlepsi zawodnicy.

Przed wami starcie z Wieczystą Kraków, czego możemy się spodziewać? Jak pan będzie podchodził do tego meczu?
-Tak jak do każdego. Przegraliśmy jeden mecz w sezonie, szkoda bo byliśmy przeważającą drużyną, ale nic się nie dzieje. Liczą się konkrety. Wiemy, że Wieczysta dysponuje dobrą kadrą i musimy się przygotować, tak jak do każdego meczu w sezonie.