2023-08-23 19:27:32

Wieczysta Kraków pewnie rozprawiła się z Chełmianką Chełm!

W meczu 4. kolejki 3 ligi gr. IV Wieczysta Kraków nie miała większych problemów z pokonaniem Chełmianki Chełm. Gospodarze zwyciężyli aż 4-0, a niezwykle skuteczny okazał się Maciej Jankowski, który skompletował hat-tricka.

Mijscowi dobrze weszli w to spotkanie i już w 7. minucie mogli objąć prowadzenie. Uderzenie Kiedrowicza najpierw wybronił jednak golkiper Chełmianki, a przy dobitkach piłkarze Wieczystej byli bardzo nieskuteczni.

Podopieczni Macieja Musiała nadal napierali i otworzyli wynik w 14. minucie Z prawej strony wrzutkę posłał Karol Danielak, a celnie główkował Maciej Jankowski. Chełmianka mogła odpowiedzieć kilkanaście minut później, kiedy pojedynek szybkościowy z Michałem Pazdanem wygrał Bartłomiej Korbecki i znalazł się oko w oko z Sapielakiem. Górą był jednak golkiper Wieczystej.

Końówka należała do przyjezdnych. Kolejny zagrozili w 40. minucie. Potężnie z dystansu uderzył Piotr Piekarski, a odpadjąca futbolówka spadła tuż nad poprzeczką bramki Wieczystej Kraków.

Drugą połowę już w pełni kontrolowali gospodarze. W 58. minucie znakomite dogranie Jankowskiego wykorzystał Jakub Bąk i z bliskiej odległości uderzył na bramkę. Interweniować próbował bramkarz Chełmianki, ale futbolówka po rękawicach wpadła do siatki.

Osiem minut później było już 3-0. Po wrzutce, najwyżej w polu karnym znów wyskoczył Maciej Jankowski i po raz zrugi w tym spotkaniu celnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Kropkę nad "i" Wieczysta postawiła w 82. minucie. Po rzucie rożnym do piłki dopadł kolejny raz Maciej Jankowski i z najbliższej odległości dobił ją do siatki, kompletując tym samym hat-tricka.

1-0 Maciej Jankowski (14)
2-0 Jakub Bąk (58)
3-0 Maciej Jankowski (66)
4-0 Maciej Jankowski (82)

Wieczysta Kraków: Sapielak - Bąk, Faworow, Pazdan (71 Skrobański), Pietrzak (69 Klimczak) - Danielak, Gamrot, Pakulski (71 Bargiel), Łysiak, Kiedrowicz (62 Kapek) - Jankowski

Chełmianka Chełm: Ciołek - Ofiara (84 Perdun), Wiatrak, Bobrow, Groborz - Karbownik (84 Nowak), Piekarski, Pendel (64 Konojacki), Marczuk, Korbecki - Mroczek (64 Knap)

Żółte kartki: Pazdan, Kiedrowicz - Knap, Perdun