2023-08-20 19:59:43

Resovia znów zwycięska! Szymon Grabowski wyjeżdża z Rzeszowa bez punktów

Szymon Grabowski nie będzie udanie wspominał swojego powrotu na Podkarpacie. Resovia pokonała Lechię Gdańsk 2-0 i w drugim meczu z rzędu dopisuje komplet punktów do ligowej tabeli.

Obie drużyny od pierwszych minut ruszyły odważenie. Aktywniejsza w ofensywie wydawała się być Lechia i już w 7. minucie po raz pierwszy czujność w bramce Michała Gliwy sprawdził Dominik Piła. Golkiper Resovii bez problemów wychwycił futbolówkę. W 13. minucie o strzał w polu karnym pokusił się Maciej Górski, ale bardzo niecelnie.

W 17. minucie mocne uderzenie zza pola karnego posłał Rafał Mikulec, ale dobrze interweniował Sarnavskyi. Chwilę późnie w doskonałej sytuacji mógł znaleźć się Luis Fernandez, ale w ostatniej chwili uprzedził go Kornel Osyra.

Pierwszy gol Radosława Kanacha dla Resovii

W 22. minucie znów szansę miał Rafał Mikulec, kiedy w sporym zamieszaniu w polu karnym główkował z bliskiej odległości. Defensorzy wybili jednak futbolówkę na rzut rożny, po którym rzeszowianie objęli prowadzenie. Celnie uderzył Radosław Kanach.

Przyjezdni nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po pierwszej bramce, a już trzy minuty później zostali skarceni po raz drugi. Bramkarzowi futbolówkę odebrał Maciej Górski i skierował ją do pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy Lechii Gdańsk nie udało się odpowiedzieć i to Resovia schodziła do szatni z dwubramkową zaliczką.

Druga część spotkania również mogła bardzo dobrze rozpocząć się dla Resovii. W 50. minucie po rzucie rożnym znów bliski trafienia do siatki był Radosław Kanach, a chwilę później golkiper powstrzymał w polu karnym strzał Macieja Górskiego.

10 minut później w doskonałej sytuacji znalazł się Camilo Mena, ale ostatecznie po jego strzale futbolówka przeszła minimalnie obok bramki.

Resovia lepsza od Lechii Gdańsk

Resovia mimo dwubramkowego prowadzenia nie zwalniała tempa i szukała kolejnych sytuacji podbramkowych. "Pasiakom" brakowało jednak precyzji, aby jeszcze podwyższyć rezultat tego spotkania.

W 80. minucie natomiast znakomitą interwencją popisał się Michał Gliwa, który wybronił strzał Kacpra Sezonienko. Wynik spotkania do ostatniego gwizdka już nie uległ zmianie i to Resovia dopisuje drugi raz z rzędu komplet punktów.

1-0 Radosław Kanach (23)
2-0 Maciej Górski (26)

Resovia Rzeszów: Michał Gliwa - Wołodymyr Zastawnyj, Kornel Osyra, Hlib Buchał, Dylan Lempereur - Rafał Mikulec, Radosław Kanach, Marcin Urynowicz (82. Bartłomiej Eizenchart), Radosław Bąk (70. Jerzy Tomal), Kamil Mazek (70. Adrian Łyszczarz) - Maciej Górski (82. Bartłomiej Ciepiela).

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawskyj - Dawid Bugaj, Tomasz Neugebauer (70. Andrei Chindris), Elias Olsson, Conrado - Camilo Mena, Iwan Żelizko, Rifet Kapić (46. Jan Biegański), Luis Fernandez, Dominik Piła (65. Kacper Sezonienko) - Łukasz Zjawiński (70. Jakub Sypek).

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).
Żółte kartki: Kanach, Mikulec - Neugebauer, Conrado.

1905 Sovia 2023-08-20 20:08:32

Wielki szacunek dla całego zespołu sztabu i kibiców każdy pokazał charakter !!!!
Rzeszów jest Bialo-Czerwony jak zawsze Duma Podkarpacia Resovia Rzeszów brawo jeszcze raz brawo 3 pkt zostają w Rzeszowie Dziekiujemy za walkę oraz wielki Szacunek dla Graby :) Sovia Sovia Sovia ...... Tylko Sovia Sovia z Rzeszowa !!!!!

~anonim 2023-08-20 20:08:43

..ale pięknie skończyła się ta niedziela....

Resovia 704 2023-08-20 20:09:17

Może zapełnimy na następny mecz w końcu trybunę?

Mat 2023-08-20 20:19:28

Resovia dziś zwycięska 2x
Resoviacy nawbijal bramek tym spod tamy haha

Nitocris 2023-08-20 20:24:59

ty stalowcu, a może WY wypełnicie trybunę? z każdym meczem macie coraz mniej kibiców na trybunach, dzisiaj było nas 3.3k - o 100 mniej niż was na waszym ostatnim meczu, u nas tendencja wzrostowa - u was spadkowa

zaraz dojdzie do tego, że na nie swoim stadionie na którym sporo ludzi do tej pory nie chce chodzić, będziemy mieć wyższą frekwencje od zespołu który nazywa ten obiekt domem, pzdr

~anonim 2023-08-20 20:30:28

3 tys zrobiły obsrancuchy i juz podnieta w necie nas na meczu z ogórkami po 4 koła chodzi

Nitocris 2023-08-20 20:32:02

to zobaczymy za 4 kolejki ile was pajace będzie, to wtedy my będziemy pisać stal 704

do sralowca 2023-08-20 20:32:12

ja nie chodze na mecze na gołębnik gdzie beznadziejnie sie ogląda i wolę oglądać w domu na dużym ekranie i takich jak ja jest wielu ale gdy powstanie stadion Resovia to zawsze bedę bo tam sie super oglądało i była atmosfera :)

Stf 2023-08-20 20:35:49

Dziś nasza familia nie mogła do Legnicy, jaka skromna ta liczba naszych kuzynek.po dzisiejszej porażce obawiam się ze na następnym wyjeździe będzie 0.

nowe miasto 1905 2023-08-20 20:35:51

Brawo gratulacje

704>0 2023-08-20 20:38:24

4k to masz w TV,a teraz do budy bo Resovia pije piwko w Rynku.

Spokojnie 2023-08-20 21:12:40

Wyniki beda lepsze i gorsze, wazne ze punktujemy. pokory. Wytrzymac do wybudowania stadionu w tej 1 lidze i wszystko mozliwe :)

Drabinianka 2023-08-20 21:12:50

Brawo Sovia jesteśmy z Wami

JS 2023-08-20 21:46:09

Kogo nazywasz ogórkiem. Chyba własnych patałachów. Spójrz na miejsce w tabeli i bilans ;)

~anonim 2023-08-20 21:49:30

Można być pod wrażeniem organizacji gry w obronie - Lechia bez szczególnych okazji. Drugie czyste konto, nawet z Podbeskidziem było już nieźle. Czapki z głów w jakim tempie trener Hajdo to posklejał. Pytanie co dalej z ofensywą, czy będą te wzmocnienia? Bramki cieszą, ale dotychczasowe zdobycze to raczej tzw "farfocle" po katastrofalnych błędach obrońców rywali. Sami tych okazji mamy jak na lekarstwo, najczęściej po długich piłkach przy kontratakach. Wydaje się że z ostatnich spotkań wyciągnięto absolutnie maksa pod względem bramek i punktów, ale na dłuższą metę nie można bazować tylko na takich rzeczach. Zostały 2 tygodnie okienka, nie ma co popadać w samozachwyt, bo kwestia wzmocnień z przodu jest ciągle nie mniej aktualna, niż była.

Sovia 2023-08-20 21:50:05

Buuuuum, taaaak qurwaaaa

anon 2023-08-20 21:52:20

udało sie na farcie cud dziadom nie zasłuzyli nic nie graja nastepne będą porarzki

kanciak 2023-08-20 21:54:26

DUMA RZESZOWA

do anon 2023-08-20 22:45:19

anon
wypier.dalaj

Resovia 704 2023-08-20 22:48:42

Jakie 3300? Tam nawet 3000 nie było. Mnożnik się nie liczy. Trybuna ma 4700, a połowa była wolna co widać na skrótach. Kogo chcecie oszukać? Chcesz się porównywać? Stal w Krakowie 800, w Legnicy 60. Wy podaliscie liczby: 2 wyjazdy po 53 osoby. Są też oficjalne średnie z tamtego roku Stal ponad 3k, wy nawet 2k nie macie. Po co więc p*******lić? Co do wyników, Stal jako beniaminek w tamtym roku osiągnęła lepszy wynik niż wy przez 100 lat. Nie mówię już nawet o tym, że nigdy nie byliście i nie będziecie w ekstraklasie. Rzeszów jest biało-niebieski popatrzcie na herb na waszej szmacie. Raz sierpem, raz młotem czerwoną komuszą hołotę!

Krzysztof 2023-08-20 22:55:13

Dlaczego oficjalny FB Resovi kłamie co do frekwencji stadionowej. Widziałem wiele meczów Stali gdzie trybuna była bardziej zapełniona i tam było około 3400/3500 osób. U was na dzisiejszym meczu widać jak na górze pusto po bokach i na dole. Widzę że faktycznie kibicowsko Resovia wychodzi na tle Stali źle . A to wszystko jedna wielka propaganda z ilością dzisiejszych kibiców. Pozdro z Mielca.

Sovia Forever 2023-08-20 23:13:07

Ciekawe ilu stalinowców chodziłoby na mecze swojej drużyny gdyby musiała przez 5 lat grać na Resovii. Byłoby na tych meczach ze 200 osób, nie więcej.

Prezes stali 2023-08-20 23:15:01

Dopóki nie zostałem prezesem stali na mecze tej drużyny chodziły 4 osoby.

1944 2023-08-20 23:22:02

Sovia Forever - sąsiad, rozumiem ale chyba prawdziwy kibic powinien finansowo wspierać klub. Wspierasz przez zakup karentu czy biletów. Nie ważne że nie gracie u siebie na stadionie ale w tym wszystkim powinno liczyć się dobro klubu. A wiemy co robił wasz zarząd w tamtym sezonie żebyście na te mecze chodzili. Każdy by tak chciał mocną drużynę, stadion itd.. ale jak przyjdzie co do czego to chętnych do wspierania finansowego nie ma. Bez spiny ale wejściem za 1 zł na mecz czy darmowe zaproszenia na derby w tamtym sezonie mocno budżet klubu poruszyły. To jak jeden z drugim pisze że woli na rynku przy piwku oglądać, czy w domu a trzeci że nie pójdzie na H69. To pada pytanie jacy z was kibice?.

Kibic 2023-08-20 23:26:32

Mam pytanie czy można zamienić karnet stali na karnet Resovii?

Do sovia forever 2023-08-20 23:49:31

Ciekawe dlaczego na meczach wyjazdowych też nie istniejecie? Jaka tutaj jest wymówka? Średnia waszych wyjazdów to 50 osób (za waszym Twitterem). Tutaj się stadionem nie zasłonicie. Nic nie znaczycie, Rzeszów od dawna jest biało-niebieski.

STM 2023-08-21 02:16:03

Przez to wypominanie Resovii o braku sukcesów (mimo że w sekcji siatkarskiej czy koszykarskiej Resovia była wielokrotnie Mistrzem Polski), mam wrażenie, że 90% kibiców stali kibicuje jej tylko ze względu na to, że pół wieku temu zagrali parę sezonów w ekstraklasie i wygrali Puchar Polski z rezerwami Rowu Rybnik... rzeszowski Real Madryt...prawie.

Brawo Resovia 2023-08-21 02:52:26

Dobre spotkanie piłkarzy na trybunach klasa i żadne wpisy parchów tego nie zmienia za brak pokory za kłamstwa wypisywane w internecie za tego błazna koszyk itd von stalo do 2 ligii

Gdzie jest ochrona 2023-08-21 03:16:11

Ale jaja stalowcy już z ucha oficjalnie na stronach Resovii szczelaja o race

... 2023-08-21 06:14:58

Czerwoną komuszą hołotę? XD
...nie zapominajmy jaki klub powstał wraz z wejściem czerwonej zarazy na nasze ziemie w 44 roku i na czyją cześć ma w nazwie stal(in)

~anonim 2023-08-21 06:55:08

2 bramki po raz kolejny podarowane przez przeciwnika. Już łatwiej tego meczu się nie dało wygrać. Lechia się skompromitowała na tle tak słabej resowi. Kolejny sezon na farcie.

bolec 2023-08-21 08:36:37

ha ha gul skacze i maści brak

Do STM 2023-08-21 09:04:00

To idź na siatkówkę lub koszykówkę. To jest temat o piłce, w której nic nie znaczycie od 100 lat

Do ... 2023-08-21 09:05:26

Skoro tak to na czyją cześć rabin Klejman powołał tereskę? Pejs wam wisi od 100 lat

1944 2023-08-21 09:14:51

Brawo Resovia - powiadasz że kłamiemy. A te bilety za 1 zł w poprzednim sezonie? A darmowe wyjazdy na mecze wyjazdowe sponsorowane przez wasz klub. Szczytem chamstwa były przez listonosza roznoszone darmowe zaproszenia na derby w którym byliście gospodarzami, mam takie jedno i mogę Ci to pokazać. Więc z czym do ludzi. Frekwencja u was znikoma. Jeszcze bezczelnie wczoraj wasza stronka kłamie o 3500 tys. Nie wiem dwa razy wchodziliscie. Przecież był widać prześwity plus puste boki. Więc logicznie jakim cudem? Zakłamana to ta wasza pejsowia z wami na czele jest. Won do 2 ligi? Przypomnę sezon 20/21 byliście na 3 miejscu od końca. Tylko covid was uratował że w tej lidze zostaliście. Ostatni sezon jak zaczęty był przez was? Popatrz się na swój klubik i wtedy osądzaj kto kłamie i jak sprawy się mają.

Śródmieście ZKS 2023-08-21 09:46:55

ja chciałem tylko powiedzieć chłopakom z resovii żeby już zaczęli spowrotem oddychać - mamy poniedziałek .
Wszystko wraca do normy , czyli : wyjazdy po 40/50 os ( bez flag ) , mecze u siebie z młynkiem 60 os. , no i na mieście to wiadomka :)
Nie ma co panowie konia bić . pozdro waRRiaty

fachura 2023-08-21 10:06:48

goście zrobili frekwencję 3000 i mało zębów o klawiaturę nie powybijają :) cyrk na kółkach ...

sezon 22/23 frekwencja :
Resovia : 1.959
Stal : 3.993

widzicie różnice ? :) wyjazdów nie ma co porównywać bo to chyba będzie przewaga 10 Stal do 1 Resovia :))

w tym sezonie będzie podobnie , także wszystko w normie ..

poza tym 14 LUTY 2015 R. to już chyba 8 lat minęło a na horyzoncie zmian nie widać ...

Pedzio ze stali 2023-08-21 10:58:01

Hej, zakładam fan club LGBT Stal. Zapraszam wszystkich pedałów z Rzeszowa i okolic na spotkanie onanizacyjne

~anonim 2023-08-21 13:58:06

Jakiś odklejeniec pedałowni broni braku frekwencji tym, że niby stali ktoś mecze kupował. Co to ma do frekwencji? Na wyjazdach macie 53 osoby lub nie dojazd bo was biją wszyscy. U siebie nie robicie 2 tyś nawet, a Stal prawie 4k, więc o czy tym p*******lisz? Pieprzycie głupoty o stalinie, a w internecie jest zdjęcie Hermana Klejmana i pozostałych założycieli resovi. To są fakty a nie pomówienia, macie pejsoviacki rodowód. Stal to komuna? Jakoś czerwony kolor to komuna. Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę!