2023-08-20 17:08:13

Dobra postawa w drugiej połowie nie wystarczyła. Stal Rzeszów wróci z Legnicy bez punktów

Stal Rzeszów znów musiała uznać wyższość rywali. Mimo zniwelowania strat w drugiej połowie "biało-niebiescy" nie zdołali doprowadzić do wyrównania i przegrali czwarty mecz w tym sezonie.

Zaledwie czterech minut potrzebowali piłkarze Miedzi Legnica, aby otworzyć wynik tego spotkania. Kamil Antonik ruszył lewą stroną wgrał w pole karne, a tam niefortunnie futbolówkę przedłużył Łukasz Góra i skierował ją do własnej bramki.

W kolejnych minutach nadal to gospodarze w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i konstruowali kolejne akcje na połowie przeciwnika. W 17. minucie Ruben Hogenhout dograł do Damiana Michalika, a ten w dogodnej sytuacji trafił tylko w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla.

Po upływie 20. minut "biało-niebiescy" zaczęli wychodzić ze swojej połowy, czego efektem była seria stałych fragmentów gry. Swoich szans uderzeniami zza pola karnego szukali Andreja Prokić i Manolo, jednak futbolówka szybowała nad poprzeczką.

W 35. minucie mogło być już 2-0, kiedy piłka wpadła do siatki po pięknym uderzeniu z przewrotki Kamila Drygasa. Na spalonym znajduował się jednak Ruben Hugenhout i bramka nie została uznana.

Co jednak się odwlecze... W 41. minucie po dośrodkowaniu z wolnego Juricha Carolina, celnie główkował Ruben Hogenhout i podwyższył na 2-0. Po pierwszej części spotkania gospodarze mieli dwubramkową zaliczkę.

W drugiej połowie odważnie chcieli ruszyć piłkarze Stali Rzeszów, miejscowi natomiast konsekwentnie czekali na kontrataki. W 72. minucie ciągłe ataki podopiecznych Marka Zuba w końcu się opłaciły. Z futbolówką ruszył Krystian Wachowiak i strzałem w samo okienko zdobył bramkę kontaktową.

Gospodarze dużo sabiej wyglądali w drugiej połowie, jednak "biało-niebiescy" nie potrafili tego wykorzystać. Mimo naporu na bramkę Jakuba Madrzyka wynik do ostatniej minuty już nie uległ zmianie.

1-0 Kamil Antonik
2-0 Ruben Hugenhout
2-1 Krystian Wachowiak

Miedź Legnica: 39. Jakub Mądrzyk - 17. Michael Kostka, 25. Nemanja Mijušković, 87. Ruben Hoogenhout, 23. Jurich Carolina - 69. Damian Michalik (81, 19. Bartosz Guzdek), 59. Mehdi Lehaire (67, 7. Patryk Pierzak), 20. Damian Tront, 14. Kamil Drygas (60, 10. Krzysztof Drzazga), 98. Kamil Antonik (67, 95. Marcel Mansfeld) - 18. Emmanuel Agbor (81, 6. Andrzej Niewulis).

Stal Rzeszów: 44. Jakub Wrąbel - 2. Patryk Warczak, 26. Łukasz Góra, 14. Kamil Kościelny, 18. Krystian Wachowiak - 9. Wiktor Kłos (60, 46. Szymon Łyczko), 7. Krzysztof Danielewicz (90, 77. Wadym Jaworśkyj), 10. Bartłomiej Poczobut, 19. Manuel Ponce García (71, 42. Szymon Kądziołka), 11. Andreja Prokić (71, 27. César Peña) - 17. Kacper Sadłocha (60, 28. Jesús Díaz).

żółte kartki: Agbor - Wachowiak, Danielewicz.