2023-08-16 19:00:15

Igloopol Dębica pokonał u siebie ekipę JKS-u Jarosław

Igloopol Dębica okazał się lepszy od JKS-u Jarosław i pokonał go 3-1 w drugiej kolejce 4.ligi podkarpackiej.

Za nami druga kolejka nowego sezonu 4.ligi podkarpackiej. Dziś na stadionie Igloopolu Dębica tamtejsze "Morsy" ugościły ekipę JKS-u Jarosław. Faworyta ciężko było wybrać, gdyż oba zespoły w pierwszej kolejce nie zgarnęły trzech punktów. Czarno-niebiescy zremisowali z Legionem Pilzno, natomiast Igloopol dał się ograć beniaminkowi, Pogoni-Sokół Lubaczów.

Pierwsza połowa przynosiła sytuacje dla obu zespołów, jednak z jedynką do przodu zeszli na przerwę gospodarze. W 26.minucie jeden z zawodników poradził sobie z defensywą JKS-u odnajdując w nich lukę i podając do Aleksandra Okonia, który znajdował się już sam na sam z Guridovem. Pokonał go bez problemu.

Druga bramka padła tuż po wznowieniu gry. W 47.minucie precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg popisał sie Wojciech Kos i podwyższył wynik Igloopolu do 2-0. Gospodarze bawili się z obroną JKS-u i kilkanaście minut później piłka po raz trzeci zatańczyła w bramce jarosławian. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, futbolówkę głową między słupki skierował Marcin Stefanik.

W końcówce nieuwagę "Morsów" wykorzystał Rafał Dusiło i strzałem po ziemi z kilku metrów pokonał golkipera, dając jedynego gola JKS-owi.

1-0 Aleksander Okoń (26)
2-0 Wojciech Kos (47)
3-0 Marcin Stefanik (66)
3-1 Rafał Dusiło (82)

Igloopol: Baut, Oliveira, Hanauer, Kos, Peda, Buda, Stefanik, Dzióbak, Okoń, Wojtyło, Leśniak.
JKS: Guridov, Płoszczyński, Szakiel, Bartnik, Pakuła, Baran, Chrupcała, Brodowicz, Pindak, Dubaj, Socha.