2023-08-14 11:07:20

Siarka Tarnobrzeg lepsza od Czarnych Połaniec w pierwszym meczu nowego sezonu

Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym boisku Czarnych Połaniec 3-2. Dla podopiecznych Dariusza Kantora było to pierwsze spotkanie w nowym sezonie.

Siarka Tarnobrzeg zainaugurowała sezon w 3 lidze. W miniony weekend podopieczni Dariusza Kantora mieli zmierzyć się z Sokołem Sieniawa, jednak spotkanie nie odbyło się z powodu złego stanu murawy.

Wczorajsze spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych. W 26. minucie Czarnych Połaniec na prowadzenie wyprowadził Tomasz Mucha. Do wyrównania doprowadził niespełna dziesięć minut później Bartosz Krzysztofek, który w debiucie przywitał się z kibicami Siarki golem.

Jeszcze przed przerwą Bartosz Sulkowski skutecznie egzekwował jedenastkę i to podopieczni Dariusza Kantora schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

W 71. minucie na 3-1 podwyższył Kacper Prusiński i "Siarkowcy" zmierzali po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W doliczonym czasie gry do bramki strzeżonej przez Hieronima Zocha trafił jeszcze Konrad Guca, jednak ostatecznie przyjezdni nie zdołali już doprowdzić do wyrównania.

0-1 Tomasz Mucha (26)
1-1 Bartosz Krzysztofek (34)
2-1 Bartosz Sulikowski (40-rzut karny)
3-1 Kacper Prusiński (71)
3-2 Konrad Guca (90+)

Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Woś (64 Bieniarz), Bierzało, Szymocha, Sulkowski, Kaliniec, Kumorek (64 Wicki), Feret (67 Prusiński), Cichocki (67 Piotr Lisowski), Krzysztofek, Orlik (85 Mróz).

Czarni Połaniec: Wieczerzak - Misztal, Załucki, Bawor, Smoleń (66 Bakowski), Banik (71 Żądło), Wiktor (66 Sumara), Chmielowiec (80 Wójcik), Kałaska, Mucha (66 Guca), Martinez