2023-08-10 22:05:54

Siarka Tarnobrzeg przegrała z Polonią Warszawa w rundzie wstępnej Pucharu Polski

We wstępnej rundzie Pucharu Polski Siarka Tarnobrzeg przegrała z Polonią Warszawa 2-3. Mimo porażki podopieczni Dariusza Kantora pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie w starciu z wyżej notowanym rywalem.

Pucharowe starcie z Polonią Warszawa było dla Siarki pierwszym poważnym meczem o stawkę w tym sezonie, bowiem w ubiegły weekend podopieczni Dariusza Kantora nie mogli zainaugurować rozgrywek w 3 lidze z powodu złego stanu murawy na boisku w Tarnobrzegu.

"Siarkowcy" zagrali natomiast ze Strzelcem Dąbrowica w ramach pierwszej rundy Okręgowego Pucharu Polski, gdzie odnieśli pokaźne zwycięstwo aż 7-0.

Na początku dzisiejszego spotkania przy ul. Konwiktorskiej przyjezdni odważnie ruszyli do ataku, ale przez pierwsze 20. minut obie drużyny bezskutecznie szukały okazji na gola.

W 22. minucie to jednak gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcom Siarki urwał się Paweł Tomczyk i otworzył swój dorobek strzelecki w tym sezonie. W 40. minucie na bramkę z futbolówką ruszył Tomczyk, w polu karnym przełożył sobie piłkę na prawą nogę i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 2-0.

Podopieczni Dariusza Kantora próbowali odrabiać straty. W 44 minucie wrzutkę w pole karne posłał Szymon Kaliniec, obrońcom urwał się Bartosz Krzysztofek, jednak ostatecznie nie zdołał dopaść do futbolówki i ta wylądowała w rękach bramkarza.

W doliczonym czasie pierwszej połowy w okolicach "szesnastki" o uderzenie pokusił się jeszcze Szymon Feret, ale piłka przeszła obok bramki.

W drugiej połowie znów ofensywnie ruszyli "Siarkowcy". W 50. minucie z bliskiej odległości główkował Lisowski, ale prosto w ręce bramkarza. Dwie minuty później z wolnego uderzał Sulikowski, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. W 61. minucie tym razem znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Piotr Cichocki i futbolówka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez golkipera Polonii.

W 67. minucie Mikołajewski dograł do niepilnowanego Marcina Kluski, a ten podwyższył prowadzenie Polonii na 3-1. Trzy minuty przed końcem spotkania potężnie uderzył jeszcze Kobusiński, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Podopieczni Dariusza Kantora jednak to ostatnich minut walczyli o korzystny rezultat. W doliczonym czasie gry Paweł Mróz płasko dograł do Bartosza Krzysztofka, a ten dołożył nogę i piłka wpadła do siatki.

Chwilę później to znów Polonia mogła zdobyć bramkę. W stuprocentowej sytuacji pomylił się jednak Łukasz Piątek i to gospodarze zameldowali się w pierwszej rundzie Pucharu Polski.

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3-2 (2-0)

1-0 Paweł Tomczyk (22)
2-0 Paweł Tomczyk (40)
2-1 Piotr Cichocki (61)
3-1 Marcin Kluska (67)
3-2 Bartosz Krzysztofek (90+)

Polonia Warszawa: 57. Jakub Lemanowicz - 37. Nikodem Zawistowski, 5. Eryk Mikołajewski, 21. Jan Majsterek, 27. Tomasz Wełna, 18. Dariusz Pawłowski (62, 29. Wojciech Fadecki) - 28. Łukasz Piątek, 8. Oliwier Wojciechowski, 6. Jakub Piątek (62, 16. Krzysztof Koton), 7. Marcin Kluska (75, 17. Junior Radziński) - 9. Paweł Tomczyk (62, 11. Szymon Kobusiński).

Siarka Tarnobrzeg: 30. Hieronim Zoch - 47. Igor Woś (75, 16. Wojciech Bieniarz), 11. Marcin Kumorek (75, 77. Piotr Lisowski), 37. Michał Bierzało, 5. Krzysztof Wicki (67, 4. Krystian Szymocha), 20. Bartosz Sulkowski - 18. Piotr Cichocki (78, 2. Paweł Mróz), 25. Szymon Kaliniec, 99. Szymon Feret, 8. Dawid Lisowski (67, 10. Kacper Prusiński) - 9. Bartosz Krzysztofek.

żółte kartki: Majsterek - D.Lisowski, Kumorek.