2023-08-07 20:08:33

Stal Mielec przegrała w wyjazdowym starciu z Puszczą Niepołomice

Miały być trzy punkty, a skończyło się pierwszą porażką w sezonie. Stal Mielec wróci dziś z Krakowa ze spuszczonymi głowami po przegranej 0-1 z Puszczą Niepołomice.

Puszcza NiepoÅ‚omice dziÄ™ki goÅ›cinnoÅ›ci Cracovii podjęła dziÅ› na ich stadionie zespół Stali Mielec. Mielczanie do Krakowa wybierali siÄ™ z jednym celem, zdobycia pierwszych trzech punktów w tym sezonie. Tak naprawdÄ™ do pierwszej groźnej sytuacji w wykonaniu przyjezdnych doszÅ‚o dopiero w 19.minucie pojedynku.  Koki Hinokio chciaÅ‚ wykorzystać sporo miejsca w okolicach pola karnego Puszczy NiepoÅ‚omice i oddaÅ‚ pÅ‚askie kopniÄ™cie w sÅ‚upek. Kewin Komar poradziÅ‚ sobie jednak z tym strzaÅ‚em.

Hinokio jednak nie odpuszczaÅ‚ i tylko pięć minut później przeprowadziÅ‚ kolejne natarcie. NastÄ™pne pÅ‚askie kopniÄ™cie nie zagroziÅ‚o jednak poważnie bramce NiepoÅ‚omic. SzansÄ™ na gola Puszcza miaÅ‚a na kilka minut przed koÅ„cem pierwszej poÅ‚owy. Piotr MroziÅ„ski otrzymaÅ‚ podanie w pole karne od Romana Jakuby i zamierzaÅ‚ napsuć krwi Mateuszowi Kochalskiemu strzaÅ‚em z ostrego kÄ…ta. Ta sztuka jednak mu siÄ™ nie udaÅ‚a i oba zespoÅ‚y na przerwÄ™ zeszÅ‚y z bezbramkowym rezultatem.

Ta zaczęła siÄ™ od solidnej akcji goÅ›ci. Gerstenstein oddaÅ‚ mocny strzaÅ‚ w kierunku bramki, jednak zabrakÅ‚o skutecznoÅ›ci w akcji kreowanej wraz z Maciejem DomaÅ„skim. Stal Mielec caÅ‚y czas utrzymywaÅ‚a przewagÄ™ w posiadaniu piÅ‚ki, ale ciÄ…gle brakowaÅ‚o wykoÅ„czenia.

Los jednak siÄ™ odmieniÅ‚ i to gospodarze otworzyli wynik w 64. minucie. MichaÅ‚ Walski skierowaÅ‚ piÅ‚kÄ™ do siatki, która musnęła po dÅ‚oniach Kochalskiego. Zawodnicy Stali, a w szczególnoÅ›ci WlazÅ‚o i Getinger protestowali, w zwiÄ…zku z potencjalnym faulem Zapolnika. SÄ™dzia po weryfikacji VAR ostatecznie uznaÅ‚ bramkÄ™ i ukaraÅ‚ Piotra WlazÅ‚o żółtÄ… kartkÄ… za niesportowe zachowanie. Szybko zareagowaÅ‚ trener mielczan, Kamil KiereÅ› - który zadecydowaÅ‚ o potrójnej zmianie.

Biało-niebiescy mieli dużą ochotę na wyrównanie. Wlazło ambitnie podszedł do wykonywania rzutu wolnegom, kierując futbolówkę bezpośrednio na bramkę. Ta jednak poszybowała nad poprzeczką. Czas uciekał, a na prowadzeniu nadal była Puszcza. Końcówka pokazała całkowitą niemoc Stali, która nie potrafiła wykreować żadnej składnej akcji. Beniaminek skutecznie "przeszkadzał" przyjezdnym w ich próbach.

W jednej z ostatnich akcji tego meczu Komar, golkiper gospodarzy upadÅ‚ po wypiÄ…stkowaniu piÅ‚ki, ale zdążyÅ‚ w odpowiedniej chwili wstać i obronić strzaÅ‚ StÄ™pnia z szesnastego metra.

1-0 MichaÅ‚ Walski (64)

Puszcza NiepoÅ‚omice: Komar – MroziÅ„ski, Crăciun, SoÅ‚owiej, Yakuba – Serafin (C), K. StÄ™pieÅ„ – Siemaszko, Hajda, Cholewiak – Zapolnik.
Rezerwowi: Piechota – PiÄ™czek, Tomalski, Walski, Bartosz, Koj, Majchrzak, MeÅ¡anović, Kidrić.
Trener: Tomasz TuÅ‚acz

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Pajnowski – Getinger (C), WlazÅ‚o, TrÄ…bka, Gerstenstein – Hinokio, DomaÅ„ski – Meriluoto.
Rezerwowi: JaÅ‚ocha – WoÅ‚kowicz, Guillaumier, Szkurin, Ferreira Santos, WolsztyÅ„ski, Rozwandowski, M. StÄ™pieÅ„.
Trener: Kamil KiereÅ›