2023-08-06 20:08:41

KS Wiązownica przegrała z Podlasiem Biała Podlaska

KS Wiązownica uległa u siebie 0-2 drużynie Podlasia Biała Podlaska w meczu 1. kolejki sezonu 2023/2024 w 3. lidze gr. IV.

Na początku spotkania to goście wydawali się być zdecydowanie bardziej aktywni. I nie tylko wydawali, bo udowodnili to strzelając bramkę w ósmej minucie.

Po rzucie rożnym w sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najlepiej odnalazł się Tomasz Andrzejuk wbijając piłkę do bramki KS-u z najbliższej odległości.

W odpowiedzi odważniej zaatakował zespół Wiązownicy. Uderzenie z dystansu Dmytro Suli wylądowało jednak na poprzeczce strzeżonej przez Rafała Misztala bramki.

W 31. minucie spotkania po składnej akcji Podlasia na skrzydle i dośrodkowaniu wzdłuż bramki niepilnowany Jarosław Kosieradzki nie trafił do siatki w bardzo dogodnej sytuacji.

W tym fragmencie meczu to jednak gospodarze przeważali na boisku. Nie mieli oni jednak większych konkretów w postaci sytaucji bramkowych. Te natomiast mieli goście, którzy groźnie kontrowali.

Po jednej z takich akcji, w 36. minucie goście wywalczyli rzut rożny. Ten strzałem głową na bramkę zamienił kapitan zespołu z Białej Podlaskiej, Mateusz Podstolak

Pod koniec pierwszej części gry goście mieli jeszcze okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak ich kontra okazała się nieskuteczna.

W drugiej połowie długo nic się nie działo. Aż do 76. minuty, kiedy to jeden z zawodników Podlasia dotknął piłkę ręką w swoim polu karnym, a sędzia tego meczu nie miała wątpliwości przy decyzji o przyznaniu rzutu karnego dla gospodarzy.

Tej doskonałej sytuacji nie udało się jednak drużynie z Wiązownicy wykorzystać. Kapitalną interwencją popisał się bramkarz zespołu przyjezdnych.

Pod koniec spotkania goście mogli jeszcze podwyższyć rozmiary swojego zwycięstwa, jednak okazali się nieskuteczni.

Ostatecznie Podlasie Biała Podlaska zwyciężyło 2-0 i może cieszyć się z pewnie zdobytych pierwszych punktów w sezonie 2023/2024!

0-1 Tomasz Andrzejuk (8.)
0-2 Mateusz Podstolak (36.)

KS Wiązownica: Zając - Mac, Markiewicz, Tabor, Kasia, Sula, Tonia, Janiczak (74.Melinyshyn), Kordas, Rak (74. Michalik), Omuru (53. Musik)

Podlasie Biała Podlaska: Misztal - Pigiel, Wyjadłowski (70. Orzechowski), Jakóbczyk (70. Kurowski), Pacek (83. Salak), Kapuściński, Avdieiev, Kosieradzki, Podstolak, Lepiarz, Andrzejuk

Sędziowała: Anna Adamska