2023-07-30 17:06:37

Resovia przegrała na wyjeździe z Odrą Opole!

W ostatniej kolejce Stal Rzeszów, a dziś Resovia musiała uznać wyższość Odry Opole. Podopieczni Mirosława Hajdo przegrali na wyjeździe 0-3.

W wyjściowym składzie Resovii ze względu na kontuzje zabrakło Bartłomieja Wasiluka i Bartłomieja Eizencharta. Między słupkami od pierwszych minut pojawił się natomiast nowy nabytek "Pasiaków" Michał Gliwa, który jednak nie będzie udanie, wspomniał swojego debiutu w "biało-czerwonych" barwach.

Już w 2. minucie mogło być groźnie po bramką Odry, kiedy po wrzutce z rożnego na bliższy słupek uderzał Pieniążek, jego strzał minął jednak bramkę

W kolejnych minutach większą inicjatywę przejawiali piłkarze Resovii. Rzeszowanie próbowali konstruować swoje akcje, jednak nieudolnie kończyły się one w okolicach "szesnastki". Odra również nie zachwycała w ofensywie i przez pierwsze 45-minut klarownych sytuacji było, jak na lekarstwo.

Na boisku nie brakował twardej gry, a w konsekwencji również żółtych kartek, których w pierwszej części tego spotkania arbiter pokazał aż dziewięć.

W 29. minucie dobrze z rzutu wolnego przymierzyl Adrian Łyszczarz, ale Artur Haluch nie dał się zaskoczyć. Równie szybko pojawiła się odpowiedź ze strony Odry. Dwie minuty później z bliskiej odległości do bramki główkował Wojciech Kamiński, ale na posterunku był tym razem Michał Gliwa.

Druga połowa wyśmienicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Michał Gliwa po wrzutce w pole karne wypuścił piłkę z rąk, co szybko wykorzystał Dawid Czapliński i otworzył wynik spotkania.

Dodatkowo w 55. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kornel Osyra i "Pasiaki" musiały kończyć ten mecz w dziesiątkę.

W 80. minucie indywidualną akcją lewą stroną boiska ruszył Borja Galan, minął defensorów Resovii, dograł do Macieja Makuszewskiego, a ten płaskim strzałem, w krótki róg bramki podwyższył wynik na 2-0.

W doliczonym czasie obrońcy Resovii znów nie poradzili sobie z Galanem, który zatańczył w polu karnym i pewnym uderzeniem ustalił wynik na 3-0.

1-0 Dawid Czapliński (53)
2-0 Maciej Makuszewski (80)
3-0 Borja Galan (90+3)

Odra Opole: 30. Artur Haluch - 22. Mateusz Spychała, 27. Mateusz Kamiński, 2. Piotr Żemło, 24. Jakub Szrek - 10. Maciej Makuszewski (85, 9. Tomáš Mikinič), 8. Wojciech Kamiński (77, 16. Maciej Urbańczyk), 5. Rafał Niziołek, 77. Borja Galán, 25. Jakub Antczak - 11. Dawid Czapliński (77, 18. Michał Bednarski).

Resovia: 13. Michał Gliwa - 90. Wołodymyr Zastawnyj, 28. Kornel Osyra, 38. Hlib Buchał, 17. Radosław Adamski (46, 2. Mateusz Bondarenko) - 8. Dawid Pieniążek (61, 20. Radosław Bąk), 4. Rafał Mikulec, 99. Radosław Kanach, 10. Adrian Łyszczarz, 11. Kamil Mazek (71, 14. Marcin Urynowicz) - 9. Maciej Górski.

żółte kartki: M.Kamiński, Spychała, Makuszewski, Szrek - Osyra, Mikulec, Górski, Łyszczarz, Mazek, Bondarenko.
czerwona kartka: Kornel Osyra (55. minuta, Resovia, za drugą żółtą).