2023-07-19 20:54:23

sparing: Legion Pilzno - Unia Tarnów 1-4

Piłkarze Legionu Pilzno przegrali 1-4 w meczu sparingowym z trzecioligową Unią Tarnów.

Pierwszym gol w tym sparingu padł dopiero w 47. minucie, a jego autorem był Filip Padło.

Właśnie wtedy Unia Tarnów wyszła na prowadzenie, a kilkanaście minut później do wyrównania doprowadził Łukacz Czyjt.

Jak się później okazała była to jedyna bramka dla Legionu Pilzno. Ostatecznie trzecioligowiec z Tarnowa zwyciężył 4-1, a gole zdobyli jeszcze Szymon Mida, Bartosz Bajorek i Dawid Poliszak.

Obydwa zespoły nie wykorzystały rzutu karnego. W 42. minucie faulowany w polu karnym był Piotr Syguła, a jedenastkę wykonywał Oskar Mazur. Niestety uderzył niecelnie.

Chwilę po przerwie Aleksander Stachnik obronił rzut karny wykonywany przez jednego z zawodników Unii Tarnów.

LEGION PILZNO - UNIA TARNÓW 1-4 (0-0)

0-1 Filip Padło (47)
1-1 Łukasz Czyjt (60)
2-1 Szymon Mida (66)
3-1 Bartosza Bajorek (70)
4-1 Dawid Poliszak (86)

Legion Pilzno (I połowa): Maniecki - Tubek, Mazur, Nytko, B.Czyjt, Pęcak, Manzo, Buras, Szewczyk, Chmura, Syguła; (II połowa): Stachnik - Misztal, Czyż, Testowany, Dziedzic, Pęcak (Manzo), M. Kozioł, Testowany, Ł. Czyjt, Szewczyk (Chmura), Syguła.

Unia Tarnów: (I połowa): Testowany - Adamski, testowany, testowany, Łazarz/testowany, Wardzała, testowany/Padło, Sojda, Testowany (II połowa): Wójcik, Kron, Testowany, Soprych, Mida, Poliszak, Testowany, Bajorek, Bednarek, Gawelczyk, Testowany.