2023-07-11 13:47:01

sparing: Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 1-1

Stal Mielec rozegrała dziś czwarty sparing w letnim okresie przygotowawczym. W starciu z trzecioligową Siarką Tarnobrzeg zremisowała 1-1.

Już w 6. minucie wynik otworzył Ilya Shkurin, który wykończył akcję po podaniu Mateusza Stępienia. Kilka minut później groźny strzał oddał Michał Trąbka, lecz piłka przeleciała obok bramki. To zespół z Mielca w pierwszy fragmentach utrzymywał się dłużej przy piłce i dominował w tym spotkaniu.

Kilkanaście minut później dobrą okazje miała Siarka Tarnobrzeg. Z rzutu wolnego bardzo mocny strzał oddał Michał Bierzało, lecz uderzył w mur gospodarzy. W odpowiedzi po raz drugi do głosu doszedł Michał Trąbka odając uderzenie zza pola karnego, lecz znowu obok bramki.

W 35. minucie piłkę z rzutu wolnego w pole karne centrował Piotr Cichocki, ale piłka wylądowała na głowię obrońcy Stali Mielec, który oddalił zagrożenie. W tej akcji ucierpiał IIya Shkurin, który rozbił sobie głowę i potrzebna była interwencja lekarza. Na szczęście sytuację udało się opanować i Białorusin wrócił na boisko.

W pierwszej połowie więcej emocji nie było, Stal Mielec prowadziła 1-0.

Po zmianie stron inicjatywę przejąć próbowała Siarka Tarnobrzeg. Dobrą okazję miał Filip Krempa, który wyszedł sam na sam z Mateuszem Dudkiem, lecz zawodnik Siarki nie zdołał trafić do siatki.

W drugiej połowie w barwach PGE FKS Stali Mielec wyszło kilku zawodników testowanych i było widać, że brakuje im zgrania. Co raz częściej do głosu dochodzili "Siarkowcy".

Goście dopięli swego na 10 minut przed końcem spotkania. Wyrównającego gola zdobył Kamil Orlik, który z lewej strony boiska zszedł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Mateusza Dudka.

Kilka minut później Stal Mielec mogła jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Krzysztof Wołkowicz dorzucił piłkę z rzutu wolnego i głową uderzył Kamil Pajnowski, ale piłka poszybowała nad bramką.

PGE FKS Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 1-1 (1-0)

1-0 Ilya Shurkin (6)
1-1 Kamil Orlik (80)

PGE FKS Stal Mielec - Konrad Jałocha, Bert Esselink, Krystian Getinger, Mateusz Matras, Marco Ehmann, Mateusz Stępień, Koki Hinokio, Michał Trąbka, Piotr Wlazło, Maciej Domański, IIya Shkurin

Rezerwowi - Mateusz Dudek, Krzysztof Wołkowicz, Zawodnik testowany, Leandro, Krystian Kardyś, Adrian Soboń, Zawodnik testowany, Kamil Pajnowski, Łukasz Gerstenstein, Zawodnik testowany

Siarka Tarnobrzeg - Hieronim Zoch, Igor Woś, Michał Bierzało, Krystian Szymocha, Zawodnik testowany, Szymon Kaliniec, Marcel Tyl, Piotr Cichocki, Zawodnik testowany, Kamil Orlik

Rezerwowi - Bartosz Sulkowski, Zawodnik testowany, Szymon Feret, Filip Krempa, Paweł Mróz, Zawodnik testowany