2023-07-08 17:02:22

sparing: Stal Mielec - Zoria Ługańsk 0-1

Stal Mielec przegrała w sparingu z ukraińską Zorią Ługańsk 0-1. Decydujące trafienie w tym meczu padło w 48. minucie.

Dziś Stal Mielec rozegrała trzeci mecz kontrolny w ramach przygotowań do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie. Rywalem ekstraklasowicza była ukraińska Zoria Ługańsk, która przygotowuje się w Polsce do rozgrywek Ligi Europy.  Wcześniej podopieczni Kamila Kieresia przegrali w sparingu z Wisłą Kraków (2-3) i pokonali ŁKS Łódź 2-1.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu już w 2. minucie, kiedy po rzucie rożnym główkował Ilya Shkurin, futbolówka odbiła się jednak od słupka. Zoria Ługańsk odpowiedziała kilkadziesiąt sekund później. Z okolicy jedenastego metra uderzał  Denys Nahnojnyj, ale piłka przeszła minimalnie obok słupka.

W 8. minucie znów na bramkę próbował uderzać nowy napastnik Stali Mielec, ale tym razem jego strzał zablokowali obrońcy. Z każdą minutą to piłkarze Zorii Ługańsk zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę i stwarzali sobie kolejne dogodne sytuacje. W 17. minucie dobrze interweniował Mateusz Kochalski, kiedy z ostrego kąta próbował uderzać Nazarij Rusyn. Osiem minut później kolejny raz Rusyn mógł pokusić się o gola, jednak ostatecznie trafił w słupek.

Zoria Ługańsk objęła prowadzenie w 48. minucie, kiedy piłkę otrzymał wychodzący Popov i w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Kochalskiego. Obrońcy mieleckiej Stali sygnalizowali spalonego, jednak arbiter nie zmienił swojej decyzji. W 62. minucie bliska wyrównania była Stal. Po wrzutce z lewej flanki Krzysztofa Wołkowicza główkował zawodnik testowany, a piłka znów trafiła w słupek. Podopieczni Kamila Kieresia nie zdołali doprowadzić do remisu i odnieśli drugą sparingową porażkę.

W zespole Stali Mielec testowanych było pięciu zawodników.

Stal Mielec - Zoria Ługańsk 0-1 (0-0)

0-1 Popov (49)

Stal Mielec: 1. Mateusz Kochalski - 14. Łukasz Gerstenstein (46, 22. Jakub Rozwadowski), 7. Marco Ehmann (46, 21. zawodnik testowany), 8. Mateusz Matras (46, 3. Bert Esselink), 15. Kamil Pajnowski (46, 16. Leândro), 23. Krystian Getinger (46, 26. Kōki Hinokio) - 24. Maciej Domański (46, 10. Mateusz Stępień; 84, 5. zawodnik testowany), 28. Michał Trąbka (46, 13. zawodnik testowany), 18. Piotr Wlazło (46, 4. zawodnik testowany), 17. Krzysztof Wołkowicz (84, 19. Adrian Soboń) - 9. Ilja Szkurin (46, 6. zawodnik testowany).

Zoria Ługańsk: (skład wyjściowy) Ołeksandr Saputin - Bohdan Butko, Bohdan Tokar, Ihor Snurnicyn, Roman Wantuch, Denys Antiuch, Ołeksij Chachlow, Dmytro Myszniow, Denys Nahnojnyj, Danyjił Ałefirenko, Nazarij Rusyn.

żółta kartka (Stal): Esselink.