2023-07-04 19:24:46

sparing: Zoria Ługańsk - Resovia 4-2

Dziś Resovia rozegrała drugi mecz kontrolny w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu w Fortuna 1 lidze. Tym razem "Pasiaki" przegrały 2-4 z Zorią Ługańsk, która przygotowuje się w Polsce do rozgrywek Ligi Europy.

Piłkarze Zorii Ługańsk wyszli na prowadzenie już w 17. minucie, kiedy do siatki trafił Nazariy Rusin. Podopieczni Mirosława Hajdo odpowiedzieli w 34. minucie. Akcję ze swojej połowy wyprowadził Kornel Osyra, a prostopadłe podanie wykorzystał Maciej Górski i doprowadził do wyrównania.

W 40. minucie ponownie to rywale rzeszowian objęli prowadzenie, kiedy sytuację sam na sam z Branislavem Pindrochem wykorzystał Nazarij Rusyn. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Danyjił Ałefirenko i Zoria Ługańsk prowadziła już 4-1. W 87. minucie drugą bramkę dla rzeszowian zdobył Dawid Pieniążek i do końca spotkania rezultat już nie uległ zmianie.

W ekipie Resovii zagrali m.in. Wiktor Łuczyk z rezerw Cracovii, Mateusz Ziółkowski z Górnika Zabrze, który ostatnie pół roku spędził w Siarce Tarnobrzeg  oraz Volodymyr Zastavnyi z Cosmosu Nowotaniec.

Zoria Ługańsk - Resovia 2-4 (1-2)

Resovia: 1. Branislav Pindroch (46 Nikodem Sujecki, 68 Tadeusz Grabowski) - 21. zawodnik testowany (67 zawodnik testowany), 3. Kornel Osyra (60 zawodnik testowany), 5. Hlib Buchał (55 Mateusz Bondarenko), 17. Radosław Adamski (60 Karol Chuchro) - 23. zawodnik testowany (52 Filip Mikrut), 20. Radosław Bąk (56 Kacper Szymkiewicz), 99. Radosław Kanach (65 Dawid Pieniążek), 4. Rafał Mikulec, 42. Bartłomiej Eizenchart (68 zawodnik testowany) - 16. Maciej Górski.

Zoria Ługańsk: (skład wyjściowy) Ołeksandr Saputin - Roman Wantuch, Ihor Snurnicyn, Bohdan Tokar, Bohdan Butko, Kyryło Dryszluk, Ołeksij Chachlow, Dmytro Myszniow, Denys Antiuch, Danyjił Ałefirenko, Nazarij Rusyn.

W ukraińskim zespole zagrali m.in. Bohdan Butko (w przeszłości Lech Poznań) i Nazarij Rusyn (kiedyś Legia Warszawa).