2023-07-01 20:07:33

sparing: Resovia - Widzew Łódź 0-0

W pierwszym sparingu Resovia zremisowała bezbramkowo z Widzewem Łódź. Po stronie "Pasiaków" pojawiło się kilku zawodników testowanych.

W pierwszym meczu kontrolnym Resovia zmierzyła się z rywalem z Ekstraklasy. Trener Mirosław Hajdo rotował składem i w dwóch połowach oglądaliśmy zupełnie inne jedenastki.

Najpierw zaatakowali piłkarze Widzewa. Pierwsze zagrożenie pojawiło się już w 10. minucie, kiedy Jakub Sypek przedarł się w pole karne, uderzył jednak minimalnie niecelnie i futbolówka przeszła obok słupka. Resvia odpowiedziała sześć minut później, po dośrodkowaniu Szymkiewicza uderzał Radosław Bąk, niestety tuż obok słupka.

Rzeszowianie coraz odważniej grali w ofensywie i w 28. minucie na czystą pozycję wychodził jeden z zawodników testowanych, ale końcówkami palców bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Minutę później po wrzutce z rożnego głową uderzał Maciej Górski, ale piłkę zatrzymał jeden z zawodników Widzewa.

W 36. minucie zawodnicy z Łodzi przejęli piłkę przed polem i Grzelka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale skutecznie interweniował Branislav Pindroch. Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie nadal ciężko było o klarowane sytuacje. Groźnie zrobiło się w 72. minucie, kiedy z dystansu huknął Dawid Pieniążek, piłkę lecącą w samo okienko bramki wyciągnąl jednak golkiper Widzewa. Trzy minuty później ponownie uderzał Pieniążek, ale tym razem z okolicy 10. metra trafił w bramkarza. W 78. minucie kolejny raz swojej szansy szukał 17-letni pomocnik Resovii, ale znów lepszy był bramkarz.

Wśród zawodników testowanych po stronie Resovii mogliśmy zobaczyć Mateusza Ziółkowskiego, Lucasa Guedesa Volodymyra Zastavnyia.

Resovia - Widzew Łódź 0-0 (0-0)

Resovia: (I połowa) Branislav Pindroch - zawodnik testowany, Karol Chuchro, Kornel Osyra, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Kacper Szymkiewicz, Bartłomiej Eizenchart, Maciej Górski - Radosław Bąk, zawodnik testowany. (II połowa) Nikodem Sujecki - Radosław Adamski, Mateusz Bondarenko, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Dawid Pieniążek, Radosław Kanach, Marcin Urynowicz, Kornel Rębisz, Rafał Mikulec - Filip Mikrut.

Widzew Łódź: 55. Jakub Szymański - 4. Mateusz Żyro, 6. Juljan Shehu, 13. Kacper Falkowski, 14. Andrejs Cigaņiks, 15. Fabian Grzelka, 21. Jakub Sypek, 24. Filip Przybułek, 30. Paweł Zieliński, 37. Hubert Lenart (56, 38. Kamil Cybulski), 88. Ignacy Dawid.

żółte kartki: zawodnik testowany, Urynowicz - Żyro, Sypek.