2023-07-01 12:57:50

sparing: Widzew Łódź - Stal Rzeszów 4-2

W pierwszym meczu kontrolnym podczas przygotowań do sezonu 2023/24 Stal Rzeszów musiała uznać wyższość rywala z Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Widzewa Łódź 4-2.

W wyjściowej jedenastce na pierwsze 45- minut w składzie Stali Rzeszów znalazł się jeden nowy nabytek. Od początku meczu na prawej stronie obrony oglądaliśmy Patryka Warczaka. W pierwszych minutach z obu stron brakowało dokładności , jednak z każdą minutą to Widzew zaczął coraz bardziej przejmować inicjatywę.

Już w 9. minucie zakotłowało się pod bramką Gerarda Bieszczada, jednak ostateczni skutecznie interweniował Bartłomiej Poczobut. Chwilę później uderzeniem z dystansu odpowiedział Patryk Warcza, ale bardzo niecelnie.

W 12. minucie po dośrodkowaniu Alvareza pojawiła się pierwsza klarowna sytuacja dla Widzewa, ale czujność w bramce zachował Gerard Bieszczad. Widzew z każdą akcją coraz bardziej się nakręcał i w 15. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Terpiłowski, zagrał jednak wzdłuż bramki, a tam w ostatniej chwili Patryk Warczak interweniował wślizgiem.

Chwilę później pojawiła się kolejna szansa dla Widzewa, podanie otrzymał wbiegjący w pole karne Alvarez, ale po jego strzale piłka minęła bramkę. Kolejne groźne ataki Widzewa nie przyniosły jednak rozstrzygnięcia, a w 38. minucie to Stal Rzeszów wyszła na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Wiktor Kłos, a jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Bartłomiej Poczobut.

Chwilę później błyskawicznie odpowiedzieli łodzianie, w pole karne wpadł Dominik Kun, a futbolówkę ręką zagrał Łukasz Góra. Rzut karny pewnym strzałem w środek bramki wykorzystał Bartłomiej Pawłowski. Jeszcze przed przerwą o gola mógł pokusić się Wiktor Kłos, jednak jego strzał skutecznie wybronił bramkarz. W 45. minucie podopieczni Marka Zuba odzyskali prowadzenie. Patryk Warczak ruszył prawą stroną dograł do Kacpra Sadłochy, a ten nie pomylił się z najbliższej odległości.

Na drugą połowę w składzi Stali pojawiło się siedmiu nowych zawodników. Pierwsze minuty znowu  należały do Widzewa i w 50. minucie ponownie mieliśmy remis. Alvarez  prostopadłym podaniem wypuścił Terpiłowskiego, ten wyszedł sam na sam i pokonał bramkarza.

W kolejnych minutach oglądaliśmy sporo niedokładności i ciężko było o klarowne sytuacje. Jedna z nielicznych okazji dla Stali Rzeszów pojawiła sie w 76. minucie, z akcją ruszył Cesar Pena, a jeden z zawodników nie wykorzystał stu procentowej sytuacji i posłał piłkę obok bramki. Cztery minuty później odpowiedział Bartłomiej Pawłowski, ale znakomitą interwncją popisał się Jakub Raciniewski.

W 82. minucie napastnik Widzewa już bezbłędnie wykończył akcję i to podopieczni Janusza Niedźwiedzia wyszli na prowadzenie. W 87. minucie zespół z Ekstraklasy przypieczętował zwycięstwo, a strzelcem ostatniej bramki był Antoni Klimek.

4-2 Antoni Klimek (87)

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad (46 Jakub Raciniewski) - Paweł Oleksy (46 Jakub Lorek), Krystian Wachowiak (46 Krystian Wrona), Łukasz Góra (61 Kacper Paśko), Patryk Warczak (46 Jesús Díaz), Bartłomiej Poczobut (61 Jakub Szczypek), Krzysztof Danielewicz (61 Karol Łysiak), Andreja Prokić (61 zawodnik testowany), Kacper Sadłocha (46 Marcin Kaczor, 81 Szymon Kądziołka), Kacper Piątek (46 Manuel Ponce García, 81 Jakub Zych), Wiktor Kłos (46 Jesús Díaz).

Widzew Łódź: 1. Henrich Ravas (46, 85. Jan Krzywański) - 29. Patryk Stępiński, 5. Serafin Szota, 2. Luís Silva, 92. Fábio Nunes, 47. Antoni Klimek, 10. Fran Álvarez, 35. Marek Hanousek, 20. Bartłomiej Pawłowski, 18. Ernest Terpiłowski (81, 38. Kamil Cybulski), 44. Dominik Kun.

żółte kartki (Widzew): Stępiński, Luís Silva.