2023-06-27 16:24:00

Stal Mielec wygrała w meczu towarzyskim z ŁKS-em Łódź!

Stal Mielec rozegrała dziś pierwszy sparing w okresie przygotowawczym z ŁKS-em Łódź, który obecnie przebywa na obozie w RADO Resort w Woli Chorzelowskiej. "Biało-niebiescy" wygrali 2-1.

Pierwsze minuty należały do zespołu z ŁKS-u Łódź, który miał dwie dogodne okazje w pozycji sam na sam z bramkarzem, lecz w obu sędzia odgwizał spalonego. Po kilkunastu minutach do głosy doszła Stal wyprowadzając szybką kontrę, lecz niedokładne zagranie Kokiego Hinokio zepsuło calą bardzo dobrze zapowiadającą się kontrę.

W 30. minucie meczu Stal Mielec otworzyła wynik meczu, za sprawą wrzutki w pole karne łodzian Krystiana Getingera i uderzenia głową po dalszym słupku bramki Marco Ehamanna. Pięć minut wystarczyło, aby podwyższyć rezultat spotkania, błąd w obronie popelnił Nacho Monsalve próbując zastawić piłkę ją stracił we własnym polu karnym, a błąd wykorzystał niemiłosiernie Krystian Getinger strzelając gola.

Dwie minuty później został podyktowany rzut karny dla ŁKS-u. W polu karnym Krystian Getinger faulował Piotra Janczukowicza, które chwilę później zamienił jedenastkę" na gola. Druga połowa dominowana była przez łodzian, to oni utrzymywali się dłużej przy piłce, ale to w żadnym stopniu nie skutkowało bramką.

Ekipa prowadzona przez Kamila Kieresia testowała trzech graczy. Byli to 26-letni portugalski pomocnik Rafa Santos, 24-letni pomocnik Dominik Sokół z Radomiaka Radom, który ostatnie pół roku spędził w słowackim Tatranie Presov i 22-letni pomocnik Marcin Szeibe z Unii Swarzędz.

PGE FKS Stal Mielec - ŁKS Łódź 2-1 (2-0)

1-0 Marco Ehamann (30)
2-0 Krystian Getinger (35)
2-1 Piotr Janczukowicz (37)

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Kamil Pajnowski, Krystian Getinger, Mateusz Matras, Marco Ehmann, Jakub Rozwadowski, Michał Trąbka, Piotr Wlazło, Koki Hinokio, Maciej Domański, Krystian Kardyś

Rezerwowi - Mateusz Dudek, Leandro, Krzysztof Wołkowicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Adrian Soboń, Konrad Guca, zawodnik testowany

ŁKS Łódź: Michał Kołba - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Mieszko Lorenc, Piotr Głowacki, Vladyslav Okhronczuk, Jan Łabędzki, Engjell Hoti, Nelson Balongo, Bartosz Szeliga, Piotr Janczukowicz

Rezerwowi - Tomasz Kucharski, Grzegorz Glapka, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas, Bartosz Biel, Pirulo, Maciej Śliwa, Ricardo Goncalves, Kelechukwu Ibe-Torti, Stipe Jurić