2023-06-11 20:45:51

Puszcza Niepołomice po dogrywce pokonała Bruk-Bet Teramlicę Nieciecza i awansowała do Ekstraklasy!

Puszcza Niepołomice awansowała do Ekstraklasy. Podopieczni Tomasza Tułacza w dogrywce rozstrzygnęli losy meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i zwyciężyli 3-2.

Gospodarze od początku spotkania starali się konstruować ataki na własnej połowie, a Puszcza nastawiła sie na wysoki pressing. Pierwsze zagrożenie pod bramką przyjezdnych pojawiło się w 24. minucie, kiedy z dystansu uderzył Adam Radwański, ale świetną interwencją popisał się Kewin Komar.

Termalica próbowała stwarzać przewagę w bocznych sektorach boiska, jednak w kolejnych atakach również brakowało finalizacji i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, w 46. minucie Marcel Błachewicz wrzucił futbolówkę z prawej flanki, a skutecznie główkował Tomas Poznar i skierował piłkę do bramki obok Kewina Komara. Puszcza odpowiedziała zaledwie 5. minut później. Dośrodkowanie Pięczka głową wykończył Artur Siemaszko.

W 61. minucie to przyjezdni pierwszy raz w tym spoktaniu wyszli na prowadzenie, kiedy Andrej Kadlec niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki. Dziesięć minut później znów mieliśmy remis. Ambrosiewicz dograł do Muris Mesanovicia, a ten uderzeniem z pierwszej piłki skierował piłkę do siatki.

Dziewięćdziesiąt minut nie wystarczyło, aby wyłonić zwycięzcę dzisiejszego pojedynku i potrzebna była dogrywka. W 99. minucie Puszcza Niepołomice postawiła kolejny krok w stronę Ekstraklasy. Precyzyjne dośrodkowanie posłał Tomlaski, a kapitalnie głową uderzył Konrad Stępień i przyjezdni ponownie objęli prowadzenie.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry podopieczni Tomasza Tułacza mogli jeszcze podwyższyć wynik. W stuprocentowej sytuacji znalazł się Hubert Tomalski, jednak spudłował z najbliższej odległości. Ostatecznie to bramka Konrada Stępnia zapewniła Puszczy Niepołomice pierwszy w historii awans do Ekstraklasy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 2-3 (0-0)

1-0 Tomas Poznar (46)
1-1 Artur Siemaszko (51)
1-2 Andrej Kadlec (61-sam)
2-2 Muris Mesanovic (71)
2-3 Konrad Stępień (99)

Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska - 26. Andrej Kadlec, 6. Nemanja Tekijaški, 77. Artem Putiwcew, 13. Bruno Wacławek (80, 17. Taras Zawijśkyj) - 10. Adam Radwański, 22. Michal Hubínek (66, 11. Muris Mešanović), 28. Maciej Ambrosiewicz, 53. Andrzej Trubeha (105, 24. Kacper Karasek), 20. Marcel Błachewicz (66, 15. Mariusz Fornalczyk) - 88. Tomáš Poznar (91, 18. Bartosz Farbiszewski).

Puszcza Niepołomice: 1. Kewin Komar - 8. Piotr Mroziński (108, 44. Dominik Frelek), 27. Łukasz Sołowiej, 3. Roman Jakuba, 21. Michał Koj - 97. Artur Siemaszko (69, 5. Konrad Stępień), 14. Jakub Serafin, 70. Wojciech Hajda, 6. Marcel Pięczek (106, 17. Jakub Bartosz) - 25. Kamil Zapolnik (84, 10. Hubert Tomalski), 45. Rok Kidrič (84, 18. Lucjan Klisiewicz).