2023-05-31 22:24:40

Sokół Sieniawa pokonał SPEC Stal Łańcut i zagra w finale wojewódzkiego Pucharu Polski!

Sokół Sieniawa pokonał czwartoligową SPEC Stal Łańcut 3-2 i finale wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola.

W drugim meczu półfinałowym Stal Łańcut na własnym boisku zmierzyła się z Sokołem Sieniawa. Mimo różnicy klas gospodarze postawili trudne warunki i losy meczu, ważyły się do ostatniej minuty.

Od początku spotkania odważnie ruszyli gospodarze, w kluczowych momentach zabrakło im jednak skuteczności, co zemściło się w 16. minucie. Wtedy do siatki trafił Mateusz Sowiński i to Sokół Sieniawa objął prowadzenie.

Po zmianie stron znów zaatakowali goście i w 55. minucie Igor Tarała podwyższył na 2-0. Stal Łańcut cały czas dążyła jednak do wyrównania i dwanaście minut później Patryk Róg zdobył bramkę kontaktową.  W końcówce znów zrobiło się gorąco, w 86. minucie Mateusz Gdowik trafił na 3-1, a chwilę później gospodarze kolejny raz odrobili straty. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Oskar Majda i przewaga Sokoła stopniała do jednej bramki.

Ostatecznie Stal Łańcut nie zdołała doprowadzić do wyrównania i to Sokół Sieniawa zagra w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola.

SPEC Stal Łańcut - Sokół Sieniawa 2-3 (0-1)

0-1 Mateusz Sowiński (16)
0-2 Igor Tarała (55)
1-2 Patryk Róg (67)
1-3 Mateusz Gdowik (86)
2-3 Oskar Majda (90)

SPEC Stal Łańcut: Słysz – Cwynar, Majda, Kopczak (64 Płocica), Daniel, Skała (78 Stopyra), Kołodziej, Róg (88 Gujda), Buć, Wójcik, Kocój

Sokół Sieniawa: (skład wyjściowy) Rudolf – Geniec, Skała, Lis, Tłuczek, Mac, Sowiński, Tarała, Persak, Majka, Mazgoła