http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2012-12-29 18:15:36

Ryszard Kuźma odchodzi ze Stali Rzeszów

Ryszard Kuźma nie będzie już prowadził Stali Rzeszów. Trener nie zgodził się na zaproponowaną przez zarząd obniżkę pensji.
 
- Trener Ryszard Kuźma twardo obstaje przy swoim, a to oznacza, że szukamy nowego szkoleniowa - stwierdził prezes klubu Marek Poręba w rozmowie z Gazetą Codzienną Nowiny.
 
Zarząd drugoligowej Stali Rzeszów zapowiedział zmianę systemu wynagrodzeń w drużynie. Konrakty piłkarzy oraz trenera mają być obniżone, ale pojawią się premię za dobre wyniki (jesienią premii nie wypłacano).
 
- Żaden punkt w kontrakcie nie daje prawa na obniżanie mi pensji - mówił przed kilkoma dniami Kuźma. - Nie zgadzam się na takie zmiany. Muszę się szanować.
 
Działacze Stali zdecydowali się na cięcia ze względu na słabe wyniki drużyny. Z postawy trenera i przygotowanego przez niego raportu podsumuwującego piłkarską jesień ównież nie byli zadowoleni. - Ocena wyników dokonana przez trenera znacząco różnie się od oceny zarządu - dodał Poręba.
 
Trener Kuźma, oprócz 50-procentowej obniżki pensji, nie chciał zgodzić się także na ingerencję zarządu w skad drużyny (chodziło o m.in. wypożyczanie wychowanków, co nie spodobało się zarządowi).
 
Ryszard Kuźma ma konktrakt ważny do końca sezonu, co oznacza, że Stal i tak będzie musiała mu płacić. Działacze mają zaproponować mu pozostanie w klubie, ale w innej roli.
 
Nowy szkoleniowiec drugoligowca znany ma być początkiem stycznia. Prawdopodobnie będzie to ktoś z regionu.
 
 
źródło: Nowiny
 

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

Rzeszowianin 2012-12-29 18:42:35 0 0

Federkiewicz + Wołowiec = 100 % Stalowcy

młody 2012-12-29 21:40:03 0 0

Będzie trenował żużlowców

1944 2012-12-30 09:04:36 0 0

A Tułacz po dobrych wynikach...ma podobno też zając sie łucznictwem żeby też zrobic wynik...

prygon 2012-12-30 14:23:01 0 0

tylko czesiu palik moze zapewnic stali awans do 1 ligi

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem