2023-05-27 19:28:00

Karpaty Krosno pokonały Wólczankę Wólka Pełkińska

Karpaty Krosno pokonały w meczu domowym, rozegranym w ramach 30. kolejki 4. ligi podkarpackiej 2-1 Wólczankę Wólka Pełkińska.

Karpaty Krosno nie bez problemów pokonały u siebie 2-1 pewną już spadku Wólczankę Wólka Pełkińska.

To goście jako pierwsi, ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych na stadionie, objęli prowadzenie. Już w 4. minucie Mateusz Olejarka zdołał pokonać Mateusza Krawczyka

Gospodarze długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Dopiero pod koniec pierwszej połowy indywidualnymi umiejętnościami błysnął skrzydłowy Karpat, Grzegorz Gawle, który w krótkim odstępie czasu dwukrotnie trafił do siatki, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej części meczu podopieczni trenera Dariusza Liany starali się kontrolować wydarzenia boiskowe, jednak momentami, gdy goście wyprowadzali kontrataki, z pewnością było w ich obozie nerwowo.

Ostatecznie jednak drużyna z Krosna "dowiozła" prowadzenie do końca i mogła cieszyć się ze swojego 22. zwycięstwa w sezonie.

0-1 Mateusz Olejarka (4.)
1-1 Grzegorz Gawle (37.)
2-1 Grzegorz Gawle (40.)

Karpaty Krosno: Krawczyk - Duda, Gul, Stasz (71. Fundakowski), Wajs (46. Smoleń), Radulj (62. Jędryas), Król, Kloc, Kobak (46. Baran), Gawle, Dziadosz
Wólczanka Wólka Pełkińska: Świder - Błonarowicz (70. Banguero), Kapusta (Halamaka), Kloc, Olejarka (Kurdybacha), Paczocha, Pietluch, Podolak (70. Ilasz), Roga, Valihura, Walat
Sędziował: Marek Pająk