2023-05-15 07:05:22

Klasa O Krosno: Podsumowanie 23. kolejki

W meczach 23. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej pewnie wygrali liderzy. Wyklarowała się także grupa drużyn, które powalczą ze sobą o utrzymanie w lidze.

Partyzant Targowiska - Ekoball Sanok

Lider rozgrywek z Sanoka po bardzo trudnym meczu zwyciężył ostatecznie na wyjeździe z bardzo mocnym wiosną Partyzantem 2-0.

Podopieczni trenera Pawła Załogi długo nie potrafili znaleźć recepty na szczelną obronę gospodarzy. Tę udało im się znaleźć dopiero - jak to często w przypadku spadkowicza z czwartej ligi w tym sezonie bywa - w drugiej części meczu.

Zespół z Sanoka objął prowadzenie w 56. minucie po aybkiej kontrze i golu Szymona Słysza, a podwyższył je niespełna dziesięć minut później dzięki trafieniu głową Mateusza Wanata

Partyzant szukał w tym spotkaniu swoich szans. Podopieczni trenera Lecha Czaji nie byli jednak w stanie zagrozić pewnie grającemu Ekoballowi.

Start Rymanów Przełęcz Dukla

Najmniejszych problemów z pokonaniem Przełęczy nie mieli podopieczni trenera Kamila
Walaszczyka. Zespół z Rymanowa prowadził do przerwy 2-0 po trafieniach Karola Sępa i Rafała Nikodego (z rzutu karnego).

Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg tego spotkania, co potwierdzili szybko w drugiej części gry. Niespełna kilka minut po zmianie stron bramkę zdobył Fiodar Lebedzeu i Start prowadził już 3-0.

W 64. minucie bramkę dla przyjezdnych strzelił Krystian Frączek, który niespełna dwie minuty później wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Na boisku dużo się działo, bowiem bramkę i czerwoną kartkę zawodnika z Dukli zdążyło rozdzielić trafienie Radosława Macnara na 4-1.

Na kilkanaście minut do końca spotkania rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym wykorzystał kapitan przyjezdnych, Maciej Mierzejewski.

Gospodarze szukali kolejnych trafień, które ostatecznie w końcówce meczu zdobyli Filip Brożyna i Radosław Macnar, ustalając ostatecznie wynik tego starcia na 6-2 dla drużyny z Rymanowa.

Zamczysko Odrzykoń Zamczysko Mrukowa

W zaciętym starciu dwóch Zamczyska lepsi okazali się gospodarze.

Popularna "Gieksa" zwyciężyła 1-0 po trafieniu Patryka Orzechowskiego z 63. minuty i z drugim zwycięstwem z rzędu uciekłą nieco od strefy spadkowej.

Cisy Jabłonica Polska - Arłamów Ustrzyki Dolne

Drużyna Arłamowa w końcu przełamała się na wyjeździe.

Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego pokonali walczące o utrzymanie Cisy 3-1.

Bramkę na 1-0 zdobył dla przyjezdnych na samym początku meczu Harrison Espana

Do przerwy wynik się nie zmienił, a po zmianie stron skuteczniejsi i pewniejsi tego dnia goście pokazali moc.

Świetną formą strzelecką błysnął Paweł Ziemba, który ustrzelił w tej części meczu dublet.

Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Patryka Sajdaka z doliczonego czasu gry.

Cisy wciąż nie mogą się tej wiosny przełamać. Podopieczni trenera Marcina Łukaczyńskiego do tej pory zdobyli zaledwie cztery punkty. Dla drużyny z Ustrzyk Dolnych było to piąte zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

LKS Czeluśnica - Nafta Jedlicze

Bez ligowego przełamania wciąż pozostaje Nafta. Drużyna z Jedlicza po kolejnym bezbarwnym w swoim wykonaniu meczu uległa na wyjeździe trzeciej w tabeli LKS Czeluśnica.

Bramki dla beniaminka zdobyli, w 20. minucie Andreas Gonzalez oraz w 54. minucie Mateusz Kuzio

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Szymona Gołdy pozostali na trzeciej pozycji w tabeli i wciąż zachowują bezpieczną przewagę nad czwartym Arłamowem. Nafta pozostaje jedyną w ligowej stawce drużyną, która na wiosne ani razu nie wygrała.

Bukowianka Bukowsko - LKS Górki

W starciu dwóch beniaminków lepsi okazali się gospodarze!

Zawodnicy Bukowianki odnieśli swoje drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Po zaciętym meczu pokonali oni, jak narazie słabo tej wiosny dysponowany zespół z Górek.

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 12. minucie Mikołaj Szałajko. Niedługo potem odpowiedział jednak Aris Pino Palacios i do przerwy mieliśmy w tym spotkaniu status quo.

Po zmianie stron gospodarze szybko zaatakowali, co dało im wymierny efekt w postaci bramki. W 51. minucie Bukowiankę na prwowadzenie wyprowadził niezawodny Ireneusz Zarzyka

Przyjezdni walczyli do końca, jednak gospodarze tego zwycięstwa nie oddali.

Była to czwarta z rzędu drużyny prowadzonej przez trenera Marka Biegę.

Markiewicza Krosno - Przełom Besko

Bukowianka wyprzedziła w ligowej tabeli drużynę Markiewicza Krosno, która tylko zremisowała na własnym stadionie z Przełomem Besko.

Prowadzenie w tym spotkaniu w 35. minucie objęli goście. Dla drużyny z Beska trafił Paweł Deńko

Gospodarze długo czekali na bramkę wyrównującą, a kiedy wydawało się, że biją głową w mur i nie sa w stanie przełamać defensywy drużyny przyjezdnej, w 75. minucie stan meczu wyrównał Volodymyr Hudyma

Drużyny musiały zadowolić się tego dnia podziałem punktów, który z pewnością dla walczącej o utrzymanie drużyny z Krosna jest jak porażka. Przed nimi jednak jeszcze siedem ligowych kolejek w których wszystko może się wydarzyć.

Czarni Jasło - Tempo Nienaszów

Prawdziwą moc na boisku w Jaśle pokazali podopieczni trenera Grzegorza Munii

Tempo rozbiło Czarnych aż 4-1 dzięki dubletom ustrzelonym przez Wojciecha Kiełtykę i Arkadiusza Majkę (dwie pewnie wykorzystane przez tego drugiego jedenastki)!

Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył (w tamtym momencie na 1-1) Maciej Sowa

Podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego przegrali drugi z rzędu, a trzeci w rundzie rewanżowej mecz. Dla Tempa to czwarta tej wiosny wygrana.