2023-05-13 21:54:24

Sokół Kolbuszowa Dolna rozbił Wólczankę Wólka Pełkińska przed własną publicznością

Piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna rozgromili Wólczankę Wólka Pełkińska aż 6-1 w meczu 4 ligi podkarpackiej.

Wólczanka Wólka Pełkińska dzielnie walczyła do 51 minuty. Wówczas czerwoną kartkę ujrzał Vladyslav Valihura, a niedługo później worek z bramkami dla gospodarzy się rozwiązał. Co ciekawe, na listę strzelców wpisało się sześciu różnych zawodników Sokoła Kolbuszowa Dolna, nikt z nich nie ustrzelił choćby dubletu.

Bardzo szybko, bo już w 5. minucie na prowadzenie wyszedł Sokół za sprawą Kacpra Cyganowskiego. W 17. minucie sędzia Mateusz Warzocha wskazał na wapno po faulu na Krzysztofie Pietluchu, a jedenastkę wykorzystał Hubert Podolak. Przed przerwą kolejny cios zadał Sokół, tym razem Kacper Misiak znalazł drogę do bramki rywali.

Kiedy wydawało się, że Wólczanka ruszy w drugiej połowie po wyrównujące trafienie, drugą żółtą kartkę dostał Vladyslav Valihura i podopieczni Daniela Zielenkiewicza musieli radzić sobie w dziesięciu.

Niestety goście bardzo szybko opadli z sił, a Sokół Kolbuszowa Dolna dokończył to, co zaczął w pierwszej połowie, strzelając między 58. a 68. minutą aż trzy bramki. Pięknym trafieniem z 30 metrów popisał się Marcin Kumorek, na listę strzelców wpisał się również Paweł Lewandowski, a strzelanie w tym spotkaniu zakończył Patryk Szczurek.

1-0 Kacper Cyganowski (5)
1-1 Hubert Podolak (17-karny)
2-1 Kacper Misiak (45)
3-1 Marcin Mokrzycki (58)
4-1 Marcin Kumorek (62)
5-1 Paweł Lewandowski (68)
6-1 Patryk Szczurek (81)

Sokół Kolbuszowa Dolna: Kusak - Skowron, Kumorek, Drelich (74. Lorenc), M. Mazurek (74. Bożek), Cyganowski, Kołacz (68. Dominiak), Misiak (68. Tetla), Mokrzycki (82. Duszkiewicz), Szczurek, Szymański (46. Lewandowski).

Wólczanka Wólka Pełkińska: Halamaka - Roga, Paczocha, Valihura, Podolak (79. Cisek), Kloc, Błonarowicz (53. Olejarka), Walat, Kapustka (68. Kurdybacha), Michalski, Pietluch.