2023-05-09 21:10:56

Klasa O Rzeszów: Pewne zwycięstwa czołówki i walkower w Błażowej!

Za nami 23. kolejka klasy O Rzeszów. Nadal trwa zacięta walka o awans do 4 ligi podkarpackiej, Resovia II pokonała u siebie KS Przybyszówka, a kolejny komplet punktów dopisał również Strug Tyczyn, który w tym momencie do lidera traci tylko jedno oczko.

Resovia II - KS Przybyszówka

Resovia II po ostatniej porażce wróciła na dobre tory i pewnie pokonała KS Przybyszówka 4-0. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął już w 5. minucie Mikołaj Marcinec, a 5 minut później na 2-0 podwyższył Dawid Pieniążek. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał jeszcze Karol Chuchro, a drugie trafienie odnotował również Dawid Pieniążek.

"Pasiaki" mogły wygrać jeszcze wyżej, ale w kluczowych momentach brakowało im skuteczności. Rzutu karnego nie wykorzystał Karol Chuchro, a w stuprocentowych sytuacjach mylili się Kacper Karcz i Filip Mikrut.

Iskra Zgłobień - Strug Tyczyn

Liderującej Resovii nie przestaje gonić Strug Tyczyn, który w ostatniej kolejce znów dopisał komplet puntków i ma tylko jedno "oczko" straty do "Pasiaków". Tym razem wicelider pokonał na wyjeździe Iskrę Zgłobień 3-1.

Niezwykłą skutecznością popisał się w tym meczu Mateusz Wojtanowski, który ustrzelił hat-tricka. Iskrę było stać tylko na jedną bramkę, która padła przed przerwą, a piłkę w siatce po uderzeniu przewrotka umieścił Adrian Sitek.

Błażowianka Błażowa - Plantator Nienadówka

Wydawało się, że najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odnotowaliśmy w Błażowej, gdzie miejscowa Błażowianka pokonała Plantatora Nienadówka aż 5-0. Mimo okazałej wygranej na boisku spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść drużyny gości.

Głos w tej sprawie zabrał kierownik Błażowianki Błażowa:

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Strumyk Malawa

Na zwycięską ścieżkę wrócił Strumyk Malawa, który jedną bramką pokonał na wyjeździe Orła Wólka Niedźwiedzka. Na decydującego gola w tym meczu musieliśmy czekać aż do 87. minuty, wtedy golkipera gospodarzy pokonał Miłosz Grega i zapewnił Strumykowi trzy punkty.

LKS Wola Dalsza - Włókniarz Rakszawa

Udany wyjazd ma za sobą również Włókniarz Rakszawa, który wbił drużynie z Woli Dalszej aż 4 bramki. Zaledwie trzech minut od pierwszego gwizdka potrzebował Mikołaj Wania, aby otworzyć wynik tego spotkania. Na 2-0 podwyższył w 20. minucie Volodymyr Khomik.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się jeszcze Rafał Szczepański i Klaudiusz Dziedzic, który ostatecznie przypieczętował okazałe zwycięstwo Włókniarza

Leśna Wólka Podleśna - Jedność Niechobrz

Leśna Wólka Podleśna przegrała u siebie z Jednością Niechobrz 2-3. Goście wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu już w 4. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam piłkę do bramki skierował Mateusz Dec. Jeszcze przed przerwą Jedność podwyższyła na 2-0, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Mateusz Dec, który skutecznie zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego.

W 43. minucie odpowiedzieli gospodarze, tym razem skuteczność w sytuacji sam na sam zachował Piotr Janda i przed zejściem do szatni zdobył bramkę kontaktową. Po zmianie stron znów nie do zatrzymania był Mateusz Dec, który w 70. minucie skompletował hat-tricka.

Leśna Wólka Podleśna próbowała jeszcze gonić wynik, ale ostatecznie gospodarzom udało się tylko zniwelować straty na 2-3, kiedy w doliczonym czasie gry drugi raz do siatki trafił Piotr Janda.

KS Zaczernie - Grodziszczanka Grodzisko Dolne

KS Zaczernie zremisował z Grodziszczanką Grodzisko Dolne 3-3. Po pierwszej części tego meczu to Grodziszczanka prowadziła 3-0 po bramkach Arakdiusza Dudy, Szymona Ryfa i Kazimierza Leji. W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyli gospodarze i w ciągu 15. minut zdołali doprowadzić do wyrównania.

Najpierw w 50. minucie do siatki trafił Sebastian Korbecki, sześć minut później na listę strzelców wpisał się Krystian Jacek, a w 65. minucie karnego na gola zamienił Hubert Rączka. W końcówce gospodarze mieli jeszcze kilka klarownych sytuacji, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił.

Sokół Sokołów Małopolski - Sawa Sonina

Sawa Sonina pokonała na wyjeździe Sokoła Sokołów Małopolski. Decydująca w tym spotkaniu okazała się bramka Macieja Grada w 11. minucie tego meczu, która w końcowym rezultatcie zapewniła Sawie komplet punktów.