2023-05-09 10:35:54

Eurobud JKS Jarosław przegrał jednym punktem z Galiczanką Lwów

To było ważne spotkanie w kontekście walki o 4 miejsce w ostatecznym rozrachunku Superligi Kobiet. Eurobud JKS Jarosław niestety przegrał jednym punktem mecz z Galiczanką Lwów.

Wynik otworzyła zawodniczka Eurobudu JKS Jarosław- Aleksandra Zimny, na co szybko odpowiedziała Soffia Holinska z Galiczanki Lwów. W pierwszą fazę spotkania po obu stronach wkradło się jednak sporo niedokładności i nerwowości. Niemal przez cały czas utrzymywało się jednopunktowe prowadzenie gospodarzy.

W 19.minucie udało się wyrównać Sylwii Matuszczyk, a kilkadziesiąt sekund później wyjść na prowadzenie po trafieniu Małgorzaty Trawczyńskiej. Szybko jednak nadrobiły to dziewczyny ze Lwowa i ponownie doprowadziły do remisu po strzale Mariany Markevych. Świetnie dysponowana Valentina Nestsiaruk i ponownie Trawczyńska ponownie nadbudowały kilka oczek przewagi, a  ostatecznie na przerwę zeszły z wynikiem 13-14.

Druga połowa rozpoczęła sie jednak na korzyść Galiczanki, której udało się odskoczyć na dwa punkty. Jarosławianki jednak zawalczyły i kolejne minuty upływały pod znakiem gry punkt za punkt. Punktowały: Lesia Smolinh, Wiktoria Gliwińska i ponownie Trawczyńska.

Zdecydowanie w ostatnich minutach kluczowa okazała się bramkarka gospodyń - Victoriia Saltaniuk. Na chwilę przed końcem, Diana Dmytryshyn wyprowadziła lwowianki na prowadzenie Remisowym rzutem ze skrzydła odpowiedziała Natalia Volovnyk (24:24), ale finalny wynik w praktycznie ostatniej sekundzie wywalczyła Sofiia Holinska. Jarosław musiał wrócić zatem bez punktów.

Galiczanka Lwów - Eurobud JKS Jarosław 25:24 (13:14)

Galiczanka: Stadnyk, Poliak, Saltaniuk – Dmytryshyn 4, Zdrila 1, Markevych M. 5, Diachenko 5, Holinska 4, Slobodian, Lakatosh, Tkach, Kozak, Martyniuk 3, Hutnyk, Melekestseva 2, Prokopiak 1.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kubisztal – Zimny 2, Mokrzka 1, Kozimur 2, Smolinh 3, Trawczyńska 5, Bancilon 2, Nestsiaruk 3, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Dorsz 1, Strózik, Matuszczyk 1.