2023-05-08 18:05:24

Klasa O Krosno: Podsumowanie 22. kolejki

Start Rymanów po ciężkim boju pokonał Cisy, Ekoball nie bez kłopotów rozprawił się z beniaminkiem, a Zamczysko przełamało się - zapraszamy na podsumowanie 22. kolejki krośnieńskiej okręgówki!

Ekoball Sanok - Bukowianka Bukowsko

Podopieczni trenera Pawła Załogi nie spodziewali się, że tegoroczny beniaminek postawi przed nimi tego dnia tak trudne warunki.

Bukowianka mądrze się broniła i starała składnie kontraatakować, co gospodarzom tego meczu sprawiało spore problemy.

Po pierwszej, remisowej i bezbramkowej połowie, Ekoball, podobnie jak przed kilkoma dniami w Odrzykoniu wyszedł na boisko odmieniony.

Większe zaangażowanie i wyższe tempo gry przyniosło drużynie z Sanoka efekt w 57. minucie, kiedy Kacper Słysz, po przechwycie piłki na połowie rywali, huknął z dystansu, a nieprzyjemnie lecąca piłka wpadła bramkarzowi gości za kołnierz.

Dla Ekoballu prowadzenie jedną bramką to za jednak za mało, by myśleć o spokojnej końcówce meczu. W 71. minucie gospodarze zdołali podwyższyć swoje prowadzenie za sprawą trafienia Szymona Słysza, który tym samym ustalił wynik tego spotkania na 2-0.

Lider krośnieńskiej okręgówki wygrał po raz dwudziesty w sezonie. Bukowianka natomiast pokazuje, że wciąż będzie liczyć się w walce o utrzymanie w lidze.

Cisy Jabłonica Polska - Start Rymanów

Równie ciężki i o mało nie zakończony stratą punktów bój ma za sobą wicelider z Rymanowa.

Podopieczni trenera Kamila Walaszczyka prowadzili ze zdeterminowanymi w walce o utrzymanie Cisami od 31. minuty 1-0, po bramce zdobytej przez Gabriela Gierlasińskiego, jednak w drugiej połowie gospodarze postawili przyjezdnym bardzo trudne warunki.

W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową do remisu doprowadził Michał Pelczar

Start, po stracie bramki ruszył do ataku. Opłaciło się to w 77. minucie, kiedy przepięknym trafieniem z dystansu popisał się Fiodor Lebedzeu, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2-1, którego drużyna z Rymanowa nie oddała już do końca spotkania.

Przełom Besko - LKS Czeluśnica

Beniaminek z Czeluśnicy na wiosnę nie jest już tak skuteczny, jak w rundzie jesiennej. Podopieczni trenera Szymona Gołdy doznali już trzeciej porażki w rundzie rewanżowej, tym razem ulegając skromnie 1-0 Przełomowi Besko.

Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w pierwszej części meczu Mateusz Zajączkowski.

Przełom wygrał po raz trzeci w rundzie wiosennej, lecz pierwszy raz dokonał tej sztuki w meczu domowym.

LKS Górki - GKS Zamczysko Odrzykoń

W bardzo ważnym meczu pomiędzy dwoma walczącymi o utrzymanie drużynami zwyciężyli goście.

Zawodnicy obu drużyn podeszli do tego spotkania wiedząc o co grają - i grali jak wytrawni bokserzy, nie chcąc się zbytnio otwierać, jednocześnie szukając co jakiś czas swoich okazji.

Tych klarownych w pierwszej połowie żadna z ekip nie potrafiła jednak wykreować.

Sytuacja na boisku zmieniła się w drugiej części meczu. Najpierw, w 67. minucie drużynę gości na prowadzenie wyprowadził Łukasz Stec, a kilka minut później wynik na 2-0 podwyższył Patryk Orzechowski.

Podopieczni trenera Andrzeja Paszka mając korzystny wynik na kilkanaście minut do końca meczu zaczęli grać spokojnie i przede wszystkim skupiając się na zabezpieczeniu drogi do własnej bramki, kontrolować wydarzenia boiskowe.

Gospodarze natomiast chcąc jeszcze powalczyć o korzystny wynik coraz bardziej się otwierali. Większą przestrzeń na połowie rywala skrzętnie wykorzystał w 85. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kamil Bęben, praktycznie pieczętując tym samym zwycięstwo swojej drużyny.

Podopieczni trenera Marka Biegi zdołali zdobyć jeszcze bramkę honorową. Tą, w doliczonym czasie meczu strzelił Aris Pino Palacios, ustalając tym samym wynik spotkania na 3-1.

Popularna "Gieksa" przełamała się i wygrała pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej. Dzięki temu drużyna z Odrzykonia uciekła ze strefy spadkowej.

Zamczysko Mrukowa - OKS Markiewicza Krosno

W strefie spadkowej pozostała natomiast drużyna Markiewicza.

Zawodnicy z Krosna po kiepskim w swoim wykonaniu spotkaniu ulegli na wyjeździe 1-0 Zamczysku Mrukowa. Bramkę na wagę zwycięstwa dla siódmej aktualnie siły krośnieńskiej okręgówki zdobył w 25. minucie meczu Jarosław Twardzik.

MKS Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne - ZKS Nafta-Splast Jedlicze

Coraz gorzej wygląda sytuacja w tabeli drużyny z Jedlicza.

Spadkowicz z czwartej ligi jest w rundzie wiosennej niesamowicie skuteczny na własnym obiekcie. Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego wygrali już czwarte domowe spotkanie (na cztery rozegrane), tym razem wysoko gromiąc Naftę.

Wynik, w 33. minucie otworzył Harrison Espana, a niespełna dwie minuty później na 2-0 podwyższył Paweł Ziemba

Gospodarze na boisku prezentowali się dużo lepiej aniżeli drużyna przyjezdna, czego skutkiem były kolejne trafienia drużyny z Ustrzyk Dolnych w drugiej części meczu.

W 60. minucie na 3-0 podwyższył Witold Tarnolicki, a w 85. minucie swoją drugą tego dnia bramkę zdobył Harrison Espana.

Wynik meczu na 5-0 ustalił w doliczonym czasie gry Duvan Martinez.

Podopieczni trenera Dariusza Solińskiego przegrali już szóste spotkanie w rundzie rewanżowej i będąc jedyną drużyną bez wiosennego zwycięstwa znaleźli się już tylko punkt nad strefą spadkową.

LKS Tempo Nienaszów - Partyzant MAL-BUD1 Targowiska

W meczu dwóch świetnie spisujących się wiosną drużyn lepsi okazali się goście.

Podopieczni trenera Lecha Czaji po meczu pełnym walki pokonali na wyjeździe Tempo 1-0.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 31. minucie Hubert Wilk.

Dla Partyzanta było to już piąte zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Tempo przegrało dopiero po raz drugi.

Przełęcz Dukla - Czarni Jasło

Kapitalnie spisuje się na wiosnę także Przełęcz.

Podopieczni trenera Daniela Ożgi zagrali świetny mecz w którym wysoko pokonali drużynę z Jasła.

Świetny mecz rozegrał także napastnik gospodarzy, Krystian Frączek. To on, w 10. minucie wyprowadził Przełęcz na prowadzenie, a tuż przed przerwą podwyższył je, zdobywając swoją drugą tego dnia bramkę.

Czarni w drugiej części gry próbowali odwrócić losy meczu, jednak gospodarze nie pozwalali im na zbyt wiele.

Ostatecznie, w doliczonym czasie Patryk Słowik zdobył bramkę na 3-0, ustalając tym samym końcowy wynik tego spotkania.

Przełęcz wygrała po raz trzeci w rundzie rewanżowej i wydaje się, że coraz pewniej ucieka od strefy spadkowej. Czarni spadli po tej porażce na piąte miejsce w tabeli.