2023-05-04 19:05:55

Klasa O Krosno: Podsumowanie 21. kolejki

Ekoball po ciężkim boju pokonał Zamczysko, a Start wysoko rozgromił Arłamów w 21. kolejce krośnieńskiej klasy okręgowej.

Zamczysko Odrzykoń - Ekoball Sanok

Trudne warunki liderowi krośnieńskiej okręgówki postawili na własnym obiekcie zawodnicy Zamczyska.

Podopieczni trenera Andrzeja Paszka, mimo braku podstawowych obrońców długimi fragmentami meczu nie dopuszczali rywali do własnej bramki.

Po pierwszej, dość bezbarwnej połowie, w której żadna z drużyn nie stworzyła zbyt wielu klarownych do zdobycia bramki okazji, na drugą Ekoball wyszedł zdecydowanie bardziej zmotywowany.

Podopieczni trenera Pawła Załogi niedługo po zmianie stron wyszli na prowadzenie po składnej akcji prawą stroną boiska zakończonej kapitalnym strzałem Macieja Maślanego.

Wydawało się, że po tej sytuacji Ekoball zacznie to spotkanie kontrolować. Tak się jednak nie stało. Zawodnicy Zamczyska ewidentnie czując, że każdy punkt jest im w tym momencie niesamowicie potrzebny rzucili się do ataku.

Mimo dobrej gry nie byli oni jednak w stanie przedrzeć się przez defensywę gości, którzy raz po raz wyprowadzali szybkie ataki, stwarzając tym samym zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Damiana Kozioła.

Jedna z takich akcji powiodła się i przyjezdni otrzymali w 86. minucie meczu rzut karny. Jedenastkę bardzo pewnym strzałem pod poprzeczkę na gola zamienił Mateusz Padiasek. ustalając tym samym końcowy wynik tego spotkania na 2-0 dla drużyny z Sanoka.

Start Rymanów - Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne

Kolejny raz w tej rundzie pewne i bardzo wysokie zwycięstwo zanotowali podopieczni trenera Kamila Walaszczyka.

Start bez najmniejszych problemów pokonał u siebie spadkowicza z czwartej ligi, drużynę z Ustrzyk Dolnych.

Do przerwy gospodarze prowadzili już 3-0 po trafieniach Rafała Nikodego, Karola Sępa i Fiodora Lebedzeu.

Wynik spotkania na 4-0 w końcówce meczu ustalił Radosław Macnar.

Zamczysko Mrukowa - LKS Czeluśnica

O sporym niedosycie po spotkaniu z beniaminkiem mówić mogą zawodnicy z Mrukowej.

Zamczysko prowadziło już bowiem w 34. minucie 2-0, dzięki dwóm trafieniom Dawida Gumiennego, jednak ostatecznie straciło punkty.

Nadzieja w serca podopiecznych trenera Szymona Gołdy wlał w 45. minucie Kamil Kasperkowicz.

Tym samym zawodnicy rewelacyjnego w tym sezonie beniaminka na drugą połowę wyszli z bojowym nastawieniem i starali się raz po raz szukać szans do zdobycia punktów.

Czekać na ten moment musieli oni aż do 90. minuty spotkania, lecz w końcu się doczekali. Wówczas do rzutu wolnego ustawionego na 20. metrze od bramki gospodarzy podszedł Wojciech Munia i oddał kapitalny strzał nie dając tym samym szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję.

Dla trzeciej w ligowej tabeli "Czelsi" był to pierwszy remis w tym sezonie.

Czarni Jasło - Cisy Jabłonica Polska

Czarni nie pozostawili złudzeń i bardzo pewnie pokonali Cisy!

Podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zagrali bardzo dobre spotkanie. Długimi fragmentami prowadzili oni grę, odpowiednio przy tym punktując rywali przy nadarzających się okazjach.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 26. minucie Sebastian Sobolak.

Na przerwę Czarni schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W 30. minucie bramkę zdobył dla nich jeszcze Maciej Sowa.

Po przerwie zawodnicy z Jasła mogli grać spokojniej.Tak też zrobili. Starali się nie dopuszczać drużyny przyjezdnej blisko własnej bramki, raz po raz próbując także swoich sił w ataku.

Wysoką skuteczność w poczynaniach ofensywnych gospodarze pokazali tego dnia raz jeszcze. W 67. minucie Jakub Ząbkiewicz ustalił wynik spotkania na 3-0.

Czarni wygrali po raz dziesiąty w sezonie. Cisy mimo porażki znajdują się aktualnie nad strefą spadkową.

Partyzant Targowiska - Przełęcz Dukla

Mimo nerwowej końcówki spotkania Partyzant zdołał zwyciężyć po raz dziewiąty w sezonie!

Podopieczni trenera Lecha Czaji pokonali 2-1 Przełęcz Dukla.

Zawodnicy z Targowisk dobrze zaczęli to spotkanie. Nie wykorzystali jednak swoich pierwszych nadażających się okazji.

Przełamanie strzeleckie nastąpiło w 15. minucie, kiedy to kapitan gospodarzy, Jakub Stodolak wykorzystał rzut karny.

Po tej sytuacji mecz nieco się wyrównał, aż do 67. minuty, kiedy to ponownie Partyzant śmielej ruszył do ofensywy, dzięki czemu wynik na 2-0 zdołał podwyższyć Krystian Szubrycht

Przełęcz nie zamierzała się poddać i szukała swoich szans. Szczególnie mocno do ataku podopieczni trenera Daniela Ożgi ruszyli od momentu, gdy w 78. minucie bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Korzec.

Gospodarze zdołali jednak wytrzymać końcówkę i ostatecznie zwyciężyli 2-1.

Markiewicza Krosno - LKS Górki

Bardzo ważne zwycięstwo w meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie w lidze zanotowali zawodnicy z Krosna.

To gospodarze objęli w tym meczu prowadzenie. Po składnej akcji piłkę w siatce umieścił Robert Sico

Niespełna kilka minut później goście zdołali wyrównać. Bramkę dla drużyny beniaminka zdobył Sylwester Sąsiadek

W drugiej połowie obie drużyny chciały grać w piłkę i próbowały tworzyć sobie kolejne okazje bramkowe. Tych więcej w tej części meczu miała drużyna z osiedla Markiewicza.

Jej zawodnicy wykazywali się jednak nieskutecznością pod bramką rywali, do czasu aż trafienie dające drużynie z Krosna prowadzenie, zanotował Konrad Słowik

Choć OKS mógł jeszcze podwyższyć, wynik 2-1 utrzymał się już do końca spotkania.

Bukowianka Bukowsko - Tempo Nienaszów

Pierwsze w rundzie rewanżowej zwycięstwo odniosła drużyna Bukowianki Bukowsko.

Tegoroczny beniaminek dokonał tej sztuki dość niespodziewanie w starciu z rewelacyjnie punktującym na wiosnę Tempem Nienaszów.

Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie dzięki trafieniu Ireneusza Zarzyki. Schodzili oni na przerwę prowadząc.

Sytuacja ta ewidentnie nie zadowalała drużyny przyjezdnej, która tuż po przerwie przeszła do ofensywy.

Już w 50. minucie do wyrównania doprowadził Arkadiusz Musiał. Przyjezdni nie mogli jednak długo cieszyć się z wyrównania stanu meczu, bowiem niespełna pięć minut później na ponowne prowadzenie drużynę z Bukowska wyprowadził Jakub Wyciszkiewicz.

Mecz stał się bardzo otwarty, a obie drużyny starały się szukać swoich okazji. W jednej z nich świetnie odnalazł się Krzysztof Kiełtyka, który w 62. minucie doprowadził do wyrównania.

Tempo zaczęło przejmować inicjatywę, lecz wtedy, w 80. minucie bramkę na 3-2 dla Bukowianki zdobył Ireneusz Zarzyka, trafiając w tym spotkaniu po raz drugi.

Końcówka była w wykonaniu gospodarzy nerwowa (między innymi czerwona kartka dla Jakuba Wyciszkiewicza), ale ostatecznie zdołali oni zwyciężyć i wciąż mogą myśleć o wywalczeniu utrzymania w okręgówce.

Nafta Jedlicze - Przełom Besko

Tym samym w rundzie wiosennej pozostały tylko dwie drużyny bez zwycięstwa. Oprócz Zamczyska Odrzykoń taką drużyną jest Nafta Jedlicze.

Podopieczni trenera Dariusza Solińskiego ulegli tym razem 1-2 drużynie Przełomu Besko.

Mecz ten na dobrą sprawę rozpoczął się w drugiej połowie. Wtedy to obie drużyny postanowiły pograć w piłkę i zaczęły stwarzać sobie coraz to lepsze okazje do zdobycia bramki.

Ta sztuka jako pierwszym udała się drużynie przyjezdnych. W 72. minucie drużynę z Beska na prowadzenie wyprowadził Dominik Zajączkowski, a niespełna dziesięć minut później ten sam zawodnik strzelił swoją drugą bramkę, dając swojej drużynie sporą zaliczkę przed końcówką meczu.

Obrony korzystnego wyniku nie ułatwił swoim kolegom Paweł Deńko, który w 83. minucie opuścił boisko po czerwonej kartce.

Nafcie starczyło tego dnia sił jedynie na jedno trafienie. To zanotował w 89. minucie Damian Limberger ustalając tym samym wynik całego spotkania na 1-2 dla gości.