2023-05-01 11:35:29

Eurobud JKS Jarosław zrewanżował się Piotrcovii

Eurobud JKS Jarosław zreważnował się na Piotrcovii Piotrków Trybunalski i wygrał na własnym terenie 36-32.

To już kolejne zwycięstwo z rzędu Eurobudu JKS Jarosław. Po wygranej z "Kobierkami" w pucharowym pojedynku przyszedł czas na ligowe starcie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Taki wynik pomógł jarosławiankom w pozostaniu w grze o TOP4 Superligi kobiet.

Mecz toczył się niemal przez cały czas jego trwania pod dyktando gospodyń, a w pewnym momencie udało się zbudować nawet pięciopunktową nawiązkę. Druga połowa przyniosła jednak trochę rozluźnienia, a Piotrcovii udało się odrobić niemal całą stratę i po kilku minutach wyjść na prowadzenie. Z odsieczą przyszła Sylwia Matuszczyk, która ponownie pozwoliła na zbudowanie przewagi i dociągnąć wygraną do końca.

Ponownie MVP spotkania została niezawodna w bramce jarosławianek Polina Kukharchyk.

Eurobud JKS Jarosław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:32 (16:12)
Eurobud JKS: Kukharchyk, S. Kubisztal, Kordowiecka – Zimny 3, Gadzina, Mokrzka 3, Matuszczyk 5, Nestsiaruk 6, Dorsz 3, Smolinh 5, Volovnyk 1, Gliwińska 7, Bancilon, Kozimur, Strózik, Trawczyńska 3.

Piotrcovia: Opelt, Suliga, - Drażyk 7, Radushko, Oreszczuk 2, Królikowska, Polaskova 7, Grobelna 5, Jasińska, Sobecka, Trbović 2, Szczepanek 3, Świerczek, Waga 1, Jureńczyk 1, Martins 4.