2023-04-28 20:04:25

Karpaty Krosno wysoko pokonały Głogovię Głogów Małopolski

Karpaty Krosno wysoko pokonały na wyjeździe Głogovię Głogów Małopolski w spotkaniu 25. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Podopiecznych trenera Dariusza Liany na prowadzenie wyprowadził w 6. minucie spotkania Michał Stasz

Liderzy rozgrywek na boisku wyglądali bardzo pewnie i spotkanie to rozstrzygnęli w zasadzie jeszcze przed przerwą.

W 37. minucie prowadzenie gości podwyższył Szymon Stasik, a tuż przed przerwą trzecią bramkę do konta gości dopisał Grzegorz Gawle.

Po zmianie stron gospodarze starali się wrócić jeszcze do tego spotkania, ale stać ich było tego dnia tylko na jedo trafienie. Jego autorem został w 58. minucie, występujący jeszcze w ubiegłym sezonie w Krośnie, Tomasz Płonka.

Wynik na 4-1 dla Karpat ustalił w 81. minucie Grzegorz Gawle, zdobywając swoją drugą tego dnia bramkę.

Karpaty wykorzystały potknięcie wicelidera z Nowotańca i odskoczyły od Cosmosu na trzy oczka.

Głogovia zdaje się być ostatnio w lekkim dołku, była to ich trzecia z rzędu porażka.

0-1 Michał Stasz (6)
0-2 Szymon Stasik (37)
0-3 Grzegorz Gawle (41)
1-3 Tomasz Płonka (58)
1-4 Grzegorz Gawle (81)

Głogovia Głogów Małopolski: Wiatr - Cząba, Łeń, G. Płonka, F. Czop, Skiba, Pilecki, Wilk (70. Kuca), Woźniak (82. Miśkowicz), Kiełbasa (58. Szary), T. Płonka.

Karpaty Krosno: Krawczyk - S. Stasik, Stasz, Duda, Baran (60. Wajs), Jędryas (46. Kloc), Radulj (80. Głód), Król (83. Smoleń), Dziadosz (83. Paczkowski), Fundakowski (60. Kobak), Gawle.

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica).
Żółte kartki: Łeń, Skiba, Woźniak - Wajs.