2023-04-26 23:08:21

Legion Pilzno pokonał na wyjeździe Sokoła Nisko!

W zaległym meczu 22. kolejki 4 ligi podkarpackiej Legion Pilzno pokonał na wyjeździe Sokoła Nisko 2-1.

W pierwszej części tego spotkania zdecydowanie przeważali goście, i już w 11. minucie objęli prowadzenie. W środku boiska piłkę przejął Damian Pęcak, a potem Tomasz Barycza uderzył z dystansu nie do obrony w samo okienko bramki.

Druga bramka dla Legionu Pilzno padła w 52. minucie, najpierw uderzenie Miłosza Chmury wybronił  golkiper Sokoła, ale przy dobitce Luigego Manzo był już bezradny. Kolejne minuty tego pojedynku nadal należały do przyjezdnych, potwierdzeniem tego były groźne strzały Jakuba Szewczyka minimalnie obok slupka, a także strzał glową Bartłomieja Sztuki i mocne uderzenie Łukasza Czyjta w ręce bramkarza.

W ostatnich piętnastu minutach do głosu zaczęli dochodzić również gospodarze, czego efektem była bramka w doliczonym czasie gry. Autorem honorowego trafienia dla Sokoła był Karol Dziopak.

0-1 Tomasz Barycza (11)
0-2 Luigi Manzo (52)
1-2 Karol Dziopak (90+)

Sokół Nisko: Polit – Gnatek, Drelich, M. Pyryt, Omuru, Bednarz (55 Chamera), Serafin (65 Marut), F. Moskal (65 Dziopak), D. Pyryt, Bigas, Mistrzyk

Legion: Stachnik – B. Czyjt, Dziedzic, Pęcak, Manzo (75 Nalepka), Czyż, Barycza (46 Ł. Czyjt), Szewczyk, Mazur, Sztuka (80 Stańczyk), Chmura (90 Bała).