2023-04-24 16:42:09

Klasa O Stalowa Wola: Rezerwy Siarki Tarnobrzeg z solidną wygraną! [Podsumowanie 20.kolejki]

Za nami 20.kolejka klasy O Stalowa Wola. Tym razem spory popis dały rezerwy Siarki Tarnobrzeg, a w ich meczu padło aż 9 bramek. Solidnie pokazały się również rezerwy “Stalówki”. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć z tego weekendu.

Wiceliderujący LZS Ździary pokonał 2-0 ekipę Sanu Kłyżów. Chociaż do przerwy kibice nie zobaczyli piłki w siatki, gospodarze rozkręcili się w drugiej połowie. Tuż po wznowieniu gry celnością popisał się Radosław Wojtas, a w doliczonym czasie gry wynik poprawił Wojciech Sobiło.

Na remis starcie Unii Nowa Sarzyna z LZS-em Jarocin, które zakończyło się wynikiem 2-2. W pierwszej połowie lepiej wypadli gospodarze. Strzelanie rozpoczął Wojciech Karwacki, a kilka minut później poprawił Kacper Kostyra. Gościom udało się nawiązać kontakt przed przerwą, za sprawą gola Łukasza Sochy. Jarocin walczył do końca, a efektem była bramka w doliczonym czasie gry. Karol Śnios tym samym uratował jeden punkt.

KP Tanew Wólka Tanewska pokonała 3-1 Stal Gorzyce. Chociaż to goście pierwsi znaleźli drogę do bramki po strzale Artura Kwiatkowskiego, później inicjatywę przejęli gospodarze. Najpierw wyrównał Damian Kokoszka, bramkę dołożył Sebastian Pieróg, a kropkę nad “i” postawił Krystian Małek w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Bardzo skromne zwycięstwo odnotował liderujący Sokół Kamień, który na wyjeździe wygrał 1-0 z dużo niżej pozycjonowanym w tabeli ŁKS-em Łowisko. Bramkę na wagę zwycięstwa ustrzelił w 26.minucie Dominik Stary. Trzy punkty pojechały zatem do Kamienia

Zupełnie inaczej było w Tarnobrzegu, gdzie rezerwy Siarki rozprawiły się 7-2 z wyżej notowaną Azalią Wola Zarzycka. Strzelanie rozpoczęło się od próby Kamila Adamka z ekipy gospodarzy. Odpowiedział na to Mateusz Florek i na tym etapie mieliśmy remis. Długo taka sytuacja jednak nie potrwała. Krzysztof Zawiślak i Karol Nojszewski zadbali, by Siarka na przerwę udała się z nawiązką. Druga połowa rozpoczęła się od celnego strzału ponownie Nojszewskiego. Potem swoje trzy grosze dołożyli jeszcze Mateusz Ziółkowki, ponownie Adamek i Lukas Hrnciar, który w tym sezonie występował w seniorskiej-drugoligowej drużynie. W Azalii druga bramka to zasługa Dawida Bieniasza.

Olimpia Pysznica została pokonana 0-3 przez Pogoń Leżajsk. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak w drugiej zdecydowanie to goście nabrali tempa. Autorami goli byli: Piotr Misiąg oraz dwukrotnie Jacek Flis. Podobny, lecz nieco lepszy wynik odnotowała w ten weekend Stal II Stalowa Wola, która wygrała 4-0 ze Stalą Nowa Dęba. Do zwycięstwa przyczynili się Kacper Wydra, dwukrotnie Bartosz Pioterczak oraz Bartłomiej Maj.

2-1 to wynik meczu TS Transdźwig Stale kontra OKS Junior Zakrzów. Wszystkie bramki obejrzeliśmy w drugiej odsłonie spotkania. Najpierw drogę między słupki odnalazł Mateusz Franus z ekipy gospodarzy. Bartosz Madeja chwilę później poprawił wynik. Marek Macioszek nawiązał kontakt, jednak jego bramka dla Zakrzowa nie zagroziła zwycięstwu rywali.