2023-04-23 14:20:18

Sokół Nisko z pierwszym wiosennym zwycięstwem w lidze

Pięć bramek zobaczyli kibice, którzy przyszli na stadion w Nisku oglądać w akcji swoich piłkarzy. Najważniejsze dla nich, że mogli się cieszyć z pierwszego wiosennego zwycięstwa.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w 8. minucie meczu, a autorem trafienia okazał się obrońca Głogovii Kacper Cząba. Po kolejnych ośmiu minutach było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Bednarz. W bardzo dobrych nastrojach schodzili na przerwę podopieczni Marcina Wołowca, dla którego było to trzecie spotkanie w roli szkoleniowca Sokoła.

Zaraz po przerwie kontaktowego gola zdobył Grzegorz Płonka i zrobiło się nerwowo w szeregach gospodarzy. Dopiero w 88. minucie miejscowi kibice odetchnęli z ulgą, gdy rezultat podwyższył Damian Pyryt. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Tomasz Płonka, skutecznie egzekwując rzut karny w trzeciej minucie doliczonego czasu gry,

1-0 Kacper Cząba (8-samobójcza)
2-0 Przemysław Bednarz (16)
2-1 Grzegorz Płonka (46)
3-1 Damian Pyryt (88)
3-2 Tomasz Płonka (90+3-karny)

Sokół Nisko: Polit - Gnatek, Stępień, M. Pyryt, Omuru, Bednarz, Serafin (72 Dziopak), F. Moskal (85 Kasia), D. Pyryt (90 Buczek), Chamera, Mistrzyk.

Głogovia Głogów Małopolski: Lipka - Cząba, Łeń, Domoń, Pilecki, G. Płonka, Skiba (67 Szary), Kuca (46 Czop), Kiełbasa (67 Wilk), T. Płonka, Woźniak.