2023-04-22 21:14:34

"Stalówka" z trzecim zwycięstwem z rzędu! Avia Świdnik w pokonanym polu

Stal Stalowa Wola odnotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali na wyjeździe Avię Świdnik 2-0.

"Stalówka" nadal goni liderującą Wieczystą Kraków i dziś również pokazała się z bardzo dobrej strony. Na początku spotkania to gospodarze mieli kilka stałych fragmentów gry, które nie sprawiły jednak przyjezdnym większych problemów.

Pierwsze poważne zagrożenie ze strony gości pojawiło się w 10. minucie i od razu dało "Stalówce" prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Arkadiusz Ziarko i pewnym strzałem otworzył wynik tego spotkania. W kolejnych minutach "Stalówka" zyskała sporą przewagę, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Dominik Maluga.

Gospodarze jednak nie zamierzali odpuszczać i w 34. minucie mogli pokusić się o wyrównanie, kiedy Rak uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie trafiła w słupek i ostatecznie wyszła na rzut rożny. Pięć minut później to Stal Stalowa Wola podwyższyła prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Bartosz Piłkuła i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron inicjatywa nadal była po stronie gości, którzy mieli przewagę i dłużej utrzymywali się przy piłce, tworząc kolejne zagrożenie pod bramką Rosiaka. W końcówce spotkania swoje szanse mieli jeszcze Sławomir Duda Mariusz Szuszkiewicz, jednak brakowało skuteczności.

W 83. minucie "Stalówka" zmarnowała kolejną znakomitą sytuację, kiedy na bramkę uderzał Maciej Wojtak, golkiper Avii wybił piłkę przed siebię, dopadł do niej  Bartłomiej Olszewski, jednak w stu procentowej sytuacji nie trafił do pustej bramki. W doliczonym czasie gry to gospodarze mogli pokusić się jeszcze o gola, ale Wdowiak minimalnie się pomylił. Do ostatniego gwizdka rezultat już się nie zmienił i to Stal Stalowa Wola kolejny raz w tej rundzie zainkasowała komplet punktów.

0-1 Arkadiusz Ziarko (10)
0-2 Bartosz Pikuła (39)

Avia Świdnik: Rosiak - Kursa, Dobrzyński (46 Uliczny), Mykytyn, Drozd, Kalinowski, Mydlarz (46 Zając), Popiołek (78 Wdowiak), Maluga, Rak (78 Akhmedov), Białek (46 Kompaniecki).

Stal Stalowa Wola: Smyłek - Banach (84 Stępniowski), Rogala, Pikuła, Kowalski, Soszyński, Kołbon, Ziarko (22 Wojtak), Duda, Szuszkiewicz, Imiela (75 Olszewski). .