2023-04-17 10:38:03

Eurobud JKS Jarosław rozprawił się z Galychanką Lwów

Eurobud JKS Jarosław ze zwycięstwem we własnej hali! W ramach 23. kolejki PGNiG Superligi kobiet, czarno-niebieskie stawiły czoła Galychance Lwów i wygrały 29-25.

To były wspaniałe zawody przede wszystkim dla Małgorzaty Trawczyńskiej oraz Valentiny Nestiaruk. Obie panie dziewięciokrotnie trafiły do siatki rywalek. Eurobud JKS Jarosław po raz pierwszy drogę do bramki znalazły dopiero w 4.minucie. To pozwoliło jednak na serię goli. Celne na tym etapie były Karolina Mokrzka, Aleksandra Dorsz i wspomniana wyżej Trawczyńska. Galychanka Lwów parła jednak do przodu i szybko wyrównała straty i to ta ekipa pokazaływała się minimalnie lepiej w pierwszej połowie, a na przerwę zawodniczki udały się z minimalnym prowadzeniem gościń (13-14).

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od faulu, jednak w tym przypadku szansę na czternastą bramkę miał JKS, co stało się faktem. W odpowiedzi swoje umiejętności pokazała Kateryna Kozak.Bardzo dobry fragment gry w drużynie gospodyń zaprezentowała jarosławskiej publiczności Nestsiaruk (3 bramki z rzędu). Kolejne dwie bramki na konto JKS-u dopisała ponownie  Trawczyńska. O przerwę przy stanie 19:17 poprosił trener Lwowa, Vitalii Andronov. Po wznowieniu gry jarosławianki popisały się kolejnymi akcjami (21:17). Niezawodna jak zawsze między słupkami była Weronika Kordowiecka.

Spory przestój odnotowały piłkarki Galychanki, bo na kolejną bramkę czekały prawie dziesięć minut.ale to Na nieco ponad cztery minuty przed zakończeniem starcia gospodynie były lepsze o cztery rzuty (26:22). Choć lwowiankom udało się trafić jeszcze trzy razy, zwycięstwo JKS-u przypieczętowała akcja dwóch najlepszych zawodniczek, czyli podanie Valentiny Nestsiaruk do Małgorzaty Trawczyńskiej. Ta ostatnia została wybrana MVP spotkania.

Eurobud JKS Jarosław – HC Galychanka Lwów 29:25 (13:14)

Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk – Trawczyńska 9, Nestsiaruk 9, Smolinh 1, Mokrzka 2, Dorsz 2, Matuszczyk 1, Gliwińska 5, Strózik, Kozimur, Volovnyk, Bancilon, Zimny.

Lwów: Standyk, Poliak, Saltaniuk – Dmytryshyn 5, Diachenko 3, Melekestseva 4, Kozak 1, Konovalova, Slobodian 1, Martyniuk 2, Prokopiak 1, Markevych 1, Tkach 2, Zdrila, Holińska.