2023-04-15 17:07:35

Siarka Tarnobrzeg przerwała serię porażek i pokonała Garbarnię Kraków!

Siarka Tarnobrzeg przerwała serię pięciu porażek z rzędu i w pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca pokonała Garbarnię Kraków 1-0.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy już od pierwszych minut mocno przycisnęli Siarkę, dwukrotnie uderzać próbował Mark Assinor, jednak najpierw czujność w bramce zachował Muzyk, a potem jego strzał zablokowali obrońcy.

W 10. minucie pierwszą sytuację wypracowali sobie Siarkowcy i niespodziewanie objęli prowadzenie, kiedy precyzyjnie zza pola karnego uderzył Oleksandr Yatsenko. Dwie minuty później znów odpowiedziała Garbarnia, najpierw uderzenie Assinora wybronił Muzyk, a potem dobitka Patryka Warczaka minęła bramkę.

W kolejnych minutach więcej z gry mieli gospodarze, jednak razili nieskutecznością i do końca pierwszej połowy to Siarka pozostawała na prowadzeniu.

W 52. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Marcin Stefanik, ale futbolówka ostatecznie poszybowała nad poprzeczką. Minutę później Garbarnia miała idealną szansę, aby doprowadzić do wyrównania. Najpierw uderzał Konrad Handzlik, a później dobijał Cezary Polak, ale świetnie kolejny raz interweniował Wojciech Muzyk.

W 60. minucie poważne ostrzeżenie posłała tym razem Siarka, po rzucie rożnym futbolówka minęła jednak bramkę. Garbarnia wciąż naciskała i dążyła do wyrównania, defensorzy gości próbowali odpierać te ataki i w końcówce posypały się żółte kartki.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry znów doskonałą okazję mieli gospodarze, w idealnej sytuacji na oddanie strzału znalazł się Mateusz Nowak, ale świetnie dysponowany dzisiejszego dnia Wojciech Muzyk znów nie dał się zaskoczyć. Później próbował dobijać jeszcze Wojciech Słomka, ale obrońca Siarki zażegnał niebezpieczeństwo.

Do ostatniego gwizdka wynik meczu już się nie zmienił i jedna bramka wystarczyła, aby goście wywieźli z Krakowa komplet punktów. Tym samym Siarka przerwała serię pięciu porażek z rzędu i wciąż będzie liczyć się w walce o utrzymanie.

0-1 Oleksand Yatsenko (10)

Garbarnia Kraków: 76. Xavier Dziekoński - 2. Patryk Warczak, 31. Donatas Nakrošius (46, 16. Karol Dziedzic), 22. Bartłomiej Mruk, 3. Cezary Polak (65, 15. Grzegorz Marszalik) - 7. Wojciech Słomka, 29. Tomasz Tymosiak (65, 21. Mateusz Nowak), 20. Mateusz Kardas, 8. Patryk Mularczyk, 23. Konrad Handzlik (79, 17. Dorian Gądek) - 9. Mark Assinor.

Siarka Tarnobrzeg: 33. Wojciech Muzyk - 16. Wojciech Bieniarz, 37. Michał Bierzało, 11. Marcin Stefanik, 20. Bartosz Sulkowski (25, 97. Piotr Kwaśniewski) - 18. Piotr Cichocki, 6. Marcel Tyl, 14. Kacper Cichoń (80, 25. Szymon Kaliniec) - 29. Mateusz Ziółkowski (80, 47. Igor Woś), 7. Ołeksandr Jacenko (61, 28. Kamil Adamek), 2. Paweł Mróz (61, 13. Krzysztof Zawiślak).

żółte kartki: Assinor, Mruk, Gądek - Mróz, Ziółkowski, Muzyk, Stefanik, Woś, Kaliniec.