2023-04-15 16:04:13

Stal Stalowa Wola pokonała Korona II Kielce

fot Radosław Kuśmierz
Stal Stalowa Wola pokonała 3-1 na własnym obiekcie Koronę II Kielce w meczu 24. kolejki 3. ligi gr. IV.

"Stalówka" z kolejnym zwycięstwem! Podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali, po bardzo dobrej grze drużynę Korony II Kielce.

Na prowadzenie drużynę gospodarzy wyprowadził w 20. minucie Sławomir Duda.

Wicelider tabeli do przerwy mógł podwyższyć prowadzenie, jednak zawodnikom zespołu ze Stalowej Woli brakowało skuteczności.

Skuteczności i zimnej krwi nie zabrakło natomiast w 56. minucie Jakubowi Kowalskiemu, który podwyższył prowadzenie gospodarzy.

W 73. minucie Kosei Iwao zdobył bramkę na 3-0 i w zasadzie przesądził już o tym, kto wygra to spotkanie.

Rezerwy Korony walczyły jednak do końca i zdołały w doliczonym czasie gry zdobyć bramkę honorową. Wynik meczu na 3-1 ustalił Szymon Płocica.

Dzięki temu zwycięstwu Stal przynajmniej do zakończenia jutrzejszego spotkania Wieczystej Kraków zajmować będzie pozycję lidera 3. ligi gr. IV.

1-0 Sławomir Duda (20)
2-0 Jakub Kowalski (56)
3-0 Iwao Kosei (73)
3-1 Szymon Płocica (90)

Stal Stalowa Wola: Smyłek - Soszyński, Duda, Kołbon, Kowalski, Olszewski, Kosei, Wydra, Rogala, Ziarko, Banach

Korona II KIelce: Kamla - Kiercz, Kiełb, K. Turek, Konstantyn, Strzeboński, R. Turek, Lisowski, Mucha, Bojańczyk, Szulc

Sędziował: Paweł Sitkowski