2023-04-12 17:54:21

Unia Tarnów pokonała w zaległym starciu KS Wiązownica

W zaległym meczu 3.ligi gr IV Unia Tarnów okazała się minimalnie lepsza i zwyciężyła 2-1 nad KS-em Wiązownica.

Dziś odbył się zaległy mecz, który pierwotnie miał zostać rozegrany w Wielki Czwartek. Do spotkania między Unią Tarnów a KS-em Wiązownica jednak nie doszło z powodu złych warunków atmosferycznych. Nowym termin padł na dzisiaj, punktualnie na godzinę 16.

Początek meczu był niebywale intensywny. Jeden z zawodników Unii, Piotr Łazarz w pierwszej minucie po rzucie rożnym wpakował piłkę między słupki i wysunął gospodarzy na prowadzenie. Taka sytuacja zezłościła zawodników KS-u Wiązownica, którzy wzięli się za próby strzeleckie. Jeden ze strzałów był całkiem niezły, jednak rozczytany przez bramkarza rywali.

W 16.minucie Grzegorz Janiczak próbował z centrostrzału zaskoczyć Piotr Zagórowskiego, jednak ta sztuka się nie udała. Swoją okazję miał także Kacper Chełmecki, który obrócił się w polu karnym z dwoma zawodnikami na plecach, ale jego strzał również okazał się za lekki. Doszło także do małego nieporozumienia w szeregach defensywy Wiązownicy, sam na sam z bramkarzem stanęli zawodnicy Unii, ale zakończyło się to tylko rzutem rożnym. Tarnowianie po szybko strzelonej bramce ograniczyli się tylko do gry z kontry i to goście mieli więcej szans.

Taka gra jednak się opłacała, bowiem gospodarze na początku drugiej połowy ponownie trafili do siatki. I to już w ich pierwszej akcji. Długie podanie od Szymona Adamskiego dostał Tomasz Palonek, który miał przed sobą tylko jednego obrońcę, przelobował bramkarza i zakończył to golem. Potem w natarciu była Wiązownica, jednak bramka rywali była dla nich jak zaczarowana, a wszelkie próby były blokowane. Wreszcie, po wielu trudach udało się przełamać niemoc, a futbolówkę do bramki skierował Patryk Kapuściński w 65.minucie po rzucie rożnym głową. Goście stale szukali momentu na wbicie drugiego trafienia, lecz dobrze między słupkami spisywał się bramkarz Unii. Więcej goli w tym spotkaniu nie ujrzeliśmy i to gospodarze cieszą się z trzech punktów.

1-0 Piotr Łazarz (1)
2-0 Tomasz Palonek (57)
2-1 Patryk Kapuściński (65)

Unia: Zagórowski, Łazarz, Kajpust, Węgrzyn, Adamski, Biś, Wardzała, P. Orlik, Putin, Palonek, K.Orlik

KS Wiązownica: Budzyński, Melinshyn, Kapuściński, Kordas, Tonia, Mianowany, Hurenko, Janiczak, Surmiak, Rak, Chełmecki