2023-04-11 11:54:02

Klasa O Stalowa Wola: Po siedem goli w kilku spotkaniach! [Podsumowanie 18.kolejki]

Za nami 18. kolejka klasy okręgowej Stalowa Wola.  Wielkich niespodzianek nie było, jednak z pewnością można stwierdzić, że ta kolejka cechowała się skutecznością wielu zespołów. W kilku spotkaniach padło nawet siedem bramek. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć z tego weekendu.

Nie wszystkie klasy okręgowe na Podkarpaciu mogły w ten świąteczny weekend rozegrać swoje spotkania. W niektórych rejonach obfite opady deszczu spowodowały przeniesienie starć na inne terminy. Tak nie było jednak w przypadku okręgówki Stalowej Woli, gdzie niemal wszystkie mecze odbyły się bez żadnych przeszkód. Jedynie pojedynek na linii rezerwy Siarki Tarnobrzeg- drugi zespół Stali Stalowa Wola został przeniesiony na 19 kwietnia.

Unia Nowa Sarzyna poległa na własnym terenie 1-2 z Tanwią Wola Tanewska. Mimo, że to gospodarze prowadzili jedną bramką w pierwszej połowie, po strzale Wojciecha Karwackiego, losy spotkania zmieniły się w drugiej części. W 67.minucie wyrównał wynik Sebastian Pieróg i dołożył jeszcze jednego gola kilkanaście minut później, co dało Tanwii trzy punkty. W Unii czerwoną kartkę otrzymał Radosław Rogowski.

Po niezwykle zaciętym boju, Azalia Wola Zarzycka pokonała 5-2 Pogoń Leżajsk. Strzelanie rozpoczął w drużynie gospodarzy Mateusz Florek w 11.minucie starcia, a poprawił to Dawid Bieniasz. Wtedy padła bramka Pogoni, a konkretniej Piotra Misiąga. Azalia chciała jednak zejść na przerwę z bezpiecznym wynikiem i dołożyła trafienie na 3-1. Autorem tego gola był Mikołaj Sypek. Początek drugiej połowy należał jednak do Stanisława Kruka z Leżajska, który chciał przybliżyć swoją drużynę do rywali. Ci jednak nie pozwolili na to.  Mateusz Florek oraz Andrzej Sobota wpakowali jeszcze piłkę między siatki i z wysokim wynikiem dopisali trzy punkty dla Azalii

Wiceliderujący LZS Ździary bez niespodzianek wygrał 2-0 z LZS-em Jarocin. Choć do przerwy widniał bezbramkowy remis, druga połowa wyłoniła zwycięzcę. Autorami trafień dla gospodarzy w tym starciu byli Jan Madej oraz w doliczonym czasie gry Konrad Jandziński. Podobny wynik odnotowała Stal Nowa Dęba, z tą różnicą, iż OKS Junior Zakrzew ustrzelił jednego gola (2-1). Na przerwę Stal zeszła z jednobramkowym prowadzeniem po tym, jak piłkę do siatki celnie skierował Filip Tereszkiewicz. W drugiej odsłonie wyrównał to Daniel Kuciński z OKS-u, jednak ponownie Tereszkiewicz oddał skuteczna próbę i zainkasował punkty dla Nowej Dęby.

Aż 6-1 ŁKS Łowisko ograł San Kłyżów. Wśród gospodarzy celni byli dwukrotnie Tomasz Olko, Jakub Delekta, Krzysztof Socha, Albert Jarosz i Dawid Wach. Jedyna bramka Sanu padła po strzale Bartłomieja Madeja. Wysoka przegrana była tym bardziej bolesna, gdyż u gości już w 20.minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Andrzej Maziarz, a gra w osłabieniu z pewnością przełożyła się na tak niekorzystny rezultat.

Świetnie poradził sobie liderujący Sokół Kamień, który ograł na wyjeździe 4-0 Olimpię Pysznica. Dwie bramki padły w pierwszej połowie, a dwie dołożono już po przerwie. Rozpoczął wszystko Kacper Piechniak w 40.minucie, a rezultat poprawił tuż przed zejściem do szatni Dominik Podstawek.  Jeden z goli sprezentowali Sokołowi rywale, w postaci trafienia samobójczego. Na chwilę przed ostatnim gwizdkiem czwarte trafienie dla Kamienia dopisał ponownie Piechniak

Transdźwig Stale poległ 2-4 w pojedynku ze Stalą Gorzyce. Pierwsza połowa wyglądała na bardzo wyrównaną, a zespoły zeszły do szatni z remisowym 1-1. Przemysław Stępiński zdobył premierową bramkę w tym starciu, a wyrównał wynik Kostiantyn Ivakhnenko. Druga połowa jednak potoczyła się po myśli gości, którzy dołożyli trzy celne strzały: Tomasza Świądra, Dawida Andrasika i ponownie Ivakhnenko. Robert Rzepiela  chciał nieco podnieść swoja drużynę, jednak Transdźwig ostatecznie musiał pogodzić się z porażką.