2023-04-02 17:04:18

Sokół Sieniawa pokonał Koronę II Kielce

Sokół Sieniawa pokonał u siebie w meczu 22. kolejki 3. ligi gr. IV Koronę II Kielce 2-1.

W pierwszej części meczu na boisku przeważali gospodarze. W drużynie prowadzonej przez trenera Arkadiusza Barana szczególnie wyróżniał się Mateusz Sowiński, który raz po raz przeprowadzał przebojowe akcje, tworząc tym samym okazje strzeleckie dla swoich kolegów z drużyny.

Zawodnik ten próbował także samemu finalizować akcje swojej drużyny, jednak w decydujących momentach brakowało zimnej krwi lub szczęścia, kiedy jego ekwilibrystyczny strzał końcówkami palców obronił Sylwester Mamla

Goście, lekko stłamszeni nie zagrozili poważniej w tej części meczu bramce strzeżonej przez Rafała Rudolfa, który pewnie bronił wszystkie lecące w jego kierunku strzały.

Szansę na objęcie prowadzenia w samej końcówce pierwszej połowy meczu miał Oskar Mazgoła, który jednak przegrał ostatecznie pojedynek z bramkarzem rywali.

Po przerwie rezerwy ekstraklasowej Korony Kielce zagrały odważniej. Opłaciło się to, bowiem już w 54. minucie piłka po zamieszaniu w polu karnym dotarła do dobrze ustawionego Yudaia Shinonagi, a ten pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Po objęciu prowadzenia zawodnicy trenera Mariusza Ludwinka cofnęli się, co próbowała wykorzystać drużyna z Sieniawy.

Zawodnicy Sokoła raz po raz dośrodkowywali piłkę w pole karne rywali, co w końcu, w 67. minucie meczu przyniosło efekt. Odbita piłka wylądowała na dwudziestym metrze, a tam świetnym uderzeniem z powietrza popisał się kapitalnie tego dnia dysponowany Mateusz Sowiński, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Po wyrównaniu stanu meczu do głosu całkowicie doszli gospodarze, których podział punktów nie interesował.

Dobrych sytuacji nie wykorzystali między innymi Mateusz Sowiński, którego strzał wylądował na poprzeczce oraz Jakub Persak, który przegrał bezpośredni pojedynek z bramkarzem Korony.

Wysiłek gospodarzy opłacił im się w 87. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki znajdującej się na piątym metrze dopadł Jan Mac i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Sylwestra Mamlę

Sokół wygrał już czwarty mecz w rundzie wiosennej. Rezerwy Korony przegrały natomiast wszystkie rozegrane w rundzie rewanżowej spotkania.

0-1 Yudai Shinonaga
1-1 Mateusz Sowiński
2-1 Jan Mac

Sokół Sieniawa: Rudolf - Geniec, Jeż, Skała, Lis, Wawryszczuk, Mac, Sowiński, Feret, Majka, Mazgoła

Korona II Kielce: Mamla - Sylwestrzak, Kiercz, Kiełb, Lisowski, Turek, Shinonaga, Konstantyn, Bojańczyk, Szulc, Zwoźny

Sędziował: Marek Kulczyk