2023-04-02 12:51:20

Polonia Przemyśl rozprawiła się z Wólczanką Wólka Pełkińska!

W meczu 21. kolejki 4 ligi podkarpackiej Polonia Przemyśl pokonała na własnym boisku Wólczankę Wólka Pełkińska 3-1.

Polonia Przemyśl wczoraj na własnym boisku podejmowała zamykającą ligową tabelę Wólczankę Wólka Pełkińska. Poloniści szczególnie chcieli się odbudować przed własną publicznością po ostatniej porażce z Koroną Rzeszów. Udało im się to znakomicie, bowiem Wólczanka od dłuższego czasu jest w kryzysie i ciężko szukać przełamania.

Pierwsi w tym meczu prowadzenie objęli jednak przyjezdni, dokładnie w 16. minucie na listę strzelców wpisał Krzysztof Pietluch. Podrażnieni Poloniści od razu ruszyli do odrabiania strat i sześć minut później było już 1-1. Bardzo ładnym uderzeniem popisał się Kamil Janas i do przerwy utrzymał się remis.

Po zmianie stron coraz lepiej wyglądała gra gospodarzy, dużo szybkich i ciekawych akcji ze strony "Przemyskiej Barcelony" sprawiały Wólczance poważne problemy. W 55. minucie miejscowi objęli prowadzenie, kiedy futbolówkę do bramki skierował Karol Walczyszewski.

Cztery minuty przed końcem tego spotkania Polonia jeszcze raz zaatakowała. Dobrze wykonany rzut wolny wykończył ostatecznie Krystian Kazek i tym samym kapitan "Przemyskiej Barcelony" przypieczętował zasłużone zwycięstwo.

0-1 Krzysztof Pietluch (16)
1-1 Kamil Janas (22)
2-1 Karol Walczyszewski (55)
3-1 Krystian Kazek (86)