2023-03-27 15:57:02

Klasa O Stalowa Wola: San Kłyżów popisał się skutecznością [Podsumowanie 16. kolejki]

Start rundy wiosennej zaliczyła w ten weekend klasa okręgowa Stalowa Wola. Nie zawiedli liderzy- Sokół Kamień, a dobrze spisała się młodzieżowa ekipa Siarki Tarnobrzeg. Grad bramek, bo aż osiem odnotowano w meczu Sanu Kłyżów. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich spotkań.

Bez większych niespodzianek w starciu Unii Nowa Sarzyna, która uległa w ten weekend 0-1 LZS-owi Ździary. Jedyna bramka padła kilka minut po przerwie, a jej autorem był Juliusz Cupak. W 72.minucie czerwony kartonik obejrzał zawodnik gości, Damian Sałek.

Na start rundy dwa mecze zakończyły się remisowym rezultatem. Po 0 odnotowano w starciu Stali Nowa Dęba ze Stalą Gorzyce. Jednobramkowy remis padł w pojedynku Transdźwigu Stale z ekipą Tanwii Wólka Tanewska. Wynik otworzył niemal kwadrans po pierwszym gwizdku Damian Kokoszka. W drugiej połowie wyrównał piłkarz gospodarzy, Jakub Rzepiela. Transdźwig niemal pół godziny grał w sporym osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Jan Kret, a kilkanaście minut później Arkadiusz Duda. Wólka nie wykorzystała niestety swojej przewagi i wynik pozostał niezmienny.

Ogrom bramek obejrzeli kibice w Jastkowicach, gdzie Olimpia Pysznice przegrała 2-6 z Sanem Kłyżów. Jako pierwsi między słupki trafili goście, a konkretniej Szymon Siuta. Cztery minuty później do pracy wzięli się gospodarze, a bramkę wyrównującą ustrzelił Grzegorz Tofil. Olimpia nie spodziewała się tego, co zaraz ich spotkało. San nabrał wiatru w żagle i zaczął solidne strzelanie. Między słupki trafił Michał Brak oraz Kamil Bąk. Bramkę Pysznic dołożył Piotr Kloc, lecz na niewiele się ona zdała. Ponownie skuteczniejsi byli goście. Norbert Sisek, Piotr Pięta, Damian Kata to nazwiska pozostałych strzelców w tym starciu.

Pogoń Leżajsk okazała się silniejsza w meczu z zespołem usadowionym na podium okręgówki, rezerwami Stali Stalowa Wola. Gospodarze pokonali rywali 2-0, a wszystkie trafienia odnotowano w drugiej połowie. Adam Zacharyasz otworzył wynik, ale na drugą bramkę przyszło poczekać aż do doliczonego czasu gry. Wtedy rezultat podwyższył Kamil Miśko i to Leżajsk zatrzymał trzy punkty u siebie.

4-1 to wynik spotkania na linii ŁKS Łowisko - LZS Jarocin. Już pierwsza część pojedynku pokazała, która strona jest całkowicie dominująca. Skutecznością popisał się na tym etapie Tymofii Snopov, który dwukrotnie wpakował piłkę między słupki. Swoje trafienie zaliczył też Tomasz Olko. Drużyna z Jarocina próbowała się ratować, czego efektem była bramka Pawła Oczkowskiego, ale w 77.minucie zwycięstwo ŁKS-u przypieczętował Marcin Giza.

Sokół Kamień jesienią przyzwyczaił nas do wysokich wygranych. Tak też rozpoczęła się dla nich wiosna. Tym razem ich łupem padła wygrana na wyjeździe z Azalią Wola Zarzycka (1-4). Wszystkie bramki lidera można było zobaczyć w pierwszych 45.minutach gry, a premierowy gol padł już w 1.minucie za sprawą Marcina Deca. Potem skutecznością popisali się jeszcze Dominik Podstawek, Krystian Błajda i Kacper Piechniak. Dla Azalii jedyną bramkę odnotował Kamil Kmiotek.

Z dobrą formą pokazała się też ekipa SMS-u Siarka Tarnobrzeg, która bez żadnego problemu ograła 4-0 OKS Junior Zakrzów. Paweł Mróz rozpoczął strzelanie w 22. minucie, ale nie była to jedyna celna próba Siarki w tej połowie. Piłka zatańczyła w siatce jeszcze po strzale Kacpra Sumary. Po przerwie ten zawodnik ponownie władował futbolówkę między słupki, a zwycięstwo przypieczętował Piotr Kwaśniewski na kwadrans przed zakończeniem starcia.