2023-03-12 20:11:56

Cenne punkty zostają w Rzeszowie! Resovia pokonała Odrę Opole

Niezwykle cenne trzy punkty zostają w Rzeszowie. Resovia odbudowała się po dotkliwej porażce z Arką Gdynia i przed własną publicznością pokonała Odrę Opole 2-0.

W pierwszym kwadransie tego meczu oglądaliśmy sporą przewagę Resovii, gospodarze kreowali swoje akcje na połowie przeciwnika i stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką Artura Halucha. Odra za to próbowała odpowiadać kontratakami.

W 26. minucie z okolicy 20. metra groźnie na bramkę uderzał Marek Mróz, ale golkiper Odry wybronił jego strzał. Trzy minuty później rzeszowianie wyszli na prowadzenie, Mróz zagrał do Rafała Mikulca, ten wbiegł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 42. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową na bramkę uderzał Czapliński, jednak ten strzał bez problemów wychwycił Paweł Łakota. Chwilę później w pole karne wbiegł Mateusz Spychała, ale ostatecznie nie trafił w bramkę i po pierwszej części tego meczu to "Pasiaki" były na prowadzeniu.

W drugą połowę lepiej weszli przyjezdni, co jednak nie przekładało sie na sytuacje strzeleckie, ponieważ piłkarze Odry popełniali sporo błędów w ofensywie. W grze Resovii widać było natomiast coraz więcej nerwowości.

W 79. minucie spore zamieszanie zrobiło się w polu karnym Resovii, strzelać próbowali Rafał Niziołek i Borja Galan, ale skutecznie interweniowali defensorzy "Pasiaków".

W końcówce po rzucie wolnym Odra posłała kolejne poważne ostrzeżenie, rzeszowianie zażegnali niebezpieczeństwo i od razu z kontrą ruszył Mehdi Lehaire, przed pustą bramką znalazł się Kamil Antonik, ale ostatecznie nie trafił dobrze w piłkę.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Odra postawiła wszystko na jedną kartę i golkiper przyjezdnych ruszył w pole karne na rzut rożny, znakomicie wykorzystali to rzeszowianie, popędzili na pustą bramkę i Roben Hoogenhout wpakował piłkę do siatki. Tym samym przypieczętował zwycięstwo Resovii.

1-0 Rafał Mikulec (29)
2-0 Rooben Hogenhout (90+5)

Resovia:  Paweł Łakota -  Łukasz Seweryn,  Aleksander Komor, Ruben Hoogenhout, Miłosz Kałahur (66, 17. Radosław Adamski) -  Rafał Mikulec (84,  Kamil Antonik), Bartłomiej Wasiluk, Mehdi Lehaire, Marek Mróz (71, Radosław Kanach), Bartłomiej Eizenchart (65,  Pedro Vieira) -  Maciej Górski (71, Jakub Sylvestr).

Odra Opole: Artur Haluch -  Mateusz Spychała (87,  Jakub Szrek), Mateusz Kamiński,  Piotr Żemło, Artur Pikk -  Konrad Nowak (75,  Maciej Makuszewski),  Wojciech Kamiński (87,  Maciej Urbańczyk),  Rafał Niziołek,  Dawid Czapliński,  Borja Galán - Bartosz Guzdek (75,  Antoni Klimek).

żółte kartki: Komor, Seweryn, Lehaire, Antonik - Żemło.

~anonim 2023-03-12 20:27:13

Owinięcie kuropatwy starą szmatą z potrójną warstwą gówna robi robotę. Oba dzisiejsze wyniki pozytywne. Oby tak dalej.

~anonim 2023-03-12 20:32:52

tęczowi atakują internet a przecież mieli wbić pod stadion ,widać zgody szybko się zawinęły i trzeba było kanałami wracać. NA WSCHODZIE BEZ ZMIANY RESOVIA PANY !

Kenes 2023-03-12 20:34:36

Brawo! Cudowna niedzielo trwaj! Święto o 15, święto o 20.

JS 2023-03-12 20:38:08

Co to się działo w 2 połowie?
Ważne pkt. zostają w Rzeszowie.
Jak tam w Łodzi?

~anonim 2023-03-12 20:42:34

Co za piękna niedziela Wielka Sovia zwycięstwo a fibrajny w d...e.

anon 2023-03-12 21:42:25

udało sie nie zasłużyli może mecze kupuja pejsovia w rzeszowie tylko Stal i rzadzi

Kartel Maltański 2023-03-12 22:22:56

Kibice aplkaunu chyba wzięli sobie do serca moje słowa, dramat frekwencja u was. Piszecie zgody, tak samo jak w Lublinie. Dziś zgodnbylo mniej niż w Lublinie, a liczby porównywalne. Dla was wystawienie takiego młynu u siebie to jest abstrakcja, nie mówiąc już na wyjeździe. Każdy wie jakimi mendami jesteście i każdy was zlał l. Zgod nie macie. Nawet Odra to w zapowiedzi zauważyła. Tak samo jak data powstania. Tylko wam gul skacze jak prawda w oczy kole, bo wasz rzecznik żyje w innym świecie gdzie coś znaczycie i sieje taka propagandę. Szczerze to nawet chciałbym żebyście się utrzymali i w przyszłym roku chętnie przyszedłbym dwa razy na derby

DUMA PODKARPACIA 2023-03-12 23:02:16

Brawo Resovio! Gramy do końca. Niech te kundle z hetmanskiej wyją do księżyca razem ze swoimi 10 ekipami z wyjazdu.

RESOVIACKIE Gwardzistów 2023-03-12 23:03:13

W naszych sercach tylko Resovia! Rzeszowski klub z tradycjami. 1905!

PiotRES 2023-03-13 02:29:46

Wynik dużo lepszy od gry. Ta zwłaszcza w 2 połowie wyglądała żałośnie - te nieudolne próby wyjścia z piłką z swojej połowy... Po prostu chaos. Fartownie graliśmy ze słabą Odrą, która tego wykorzystała. Chłopaki muszą się ogarnąć, bo drugim razem tyle szczęścia nie będzie.

~anonim 2023-03-13 02:31:28

Pierwsza połowa fatalna, było kilka składnych akcji ale zero luzu. Niestety, w drugiej połowie wystarczyło, że Odra podkręciła tempo i od samego początku powrót do starego. Finalnie najważniejsze 3 pkt, ale patrząc na tabelę do utrzymania daleka droga, a ciężkie mecze przed nami

Kenes 2023-03-13 05:24:52

Trener Miro ma Małą bagiete ale i tak boli.

Mielecki 2023-03-13 08:21:32

O jakich tradycjach piłkarskich Resovii jest mowa?

rejsowia wyjazdowa na farcie 2023-03-13 09:38:16

Walcie konika pikniki tęczowe za tydzien p*****a z cyganami i znów wracacie na ścieżke tam gdzie wasze miejsce w tle ciche bolcowanie w toi toiu w piwnicach na wyspianskiego !!!

Polak 2023-03-13 09:41:05

Niezwykle ważne 3 pkt i tak trzymać, ale gra, to męczarnia niestety. Niefrasobliwość i brak pomysłu. Ale lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać (zwłaszcza w meczu o 6 pkt).
A gol Hoogenhouta na długo zostanie w pamięci i mojej jak i jego sądząc po radości :) Wypuścił się jak futbolista amerykański lecący na przyłożenie.
Brawo Sovia!

Polak 2023-03-13 11:00:16

Co wy pej(s)y macie z walcowaniem, heblowaniem i jakimiś innymi gejowskimi skojarzeniami? Co z wami nie tak? Krzywdy z dzieciństwa? Świadomy wybór? Co wam stalowskie pomioty tak zlasowało mózgi? Może idźcie na leczenie, czy jakąś psychoterapię, bo naprawdę z wami garbu(s)ki jest naprawdę źle...

Rachmistrz Liczydło 2023-03-13 11:24:19

Panie Pitagoras Bukała, widze, że jeszcze się Pan nie doliczył frekwencji z kołowrotków na Stadionie Stali. Ciężka spraw musi to być by z 300 chłopa rozmnożyć to na 1200. Algorytmy i kalkulatory w Handlopeksie podobno dwoją się i Troja lecz nic z tego nie da się uciułać bez wstydu i zażenowania. Zabawne, że więcej pojawiło się Kibiców Stali Rzeszów na meczu wyjazdowym w Łodzi niż kIBUCÓW Apklanu na meczu wyjazdowo-domowym na stadionie Stali w Rzeszowie. Czyżby fiołek nie podstawił autobusów MPK? A może bilety za złotówkę się skończyły? A może oczy krwawią na ten antyfudbol i nikt nie chce przychodzić? Po co w takim razie Stadion tej resowi, dla garstki kiBUCÓW? Wstyd i żenada.

Nowiny24.pl 2023-03-13 11:52:25

Czy wśród kibiców resowi jest jakiś bojkot? Dlaczego nie przychodzą na mecze domowe? 300 osób z Piknikami i sponsorami to bardzo słaby wynik.

Cichy Bohater drugiego planu 2023-03-13 11:57:02

Wielkie brawa i podziękowania należą się glebie naszym Juniorom w Toaletach Szatni Gości. Można śmiało określić ich mianem Cichyh bohaterów. To ich poświęcenie, zajady, zdarte kolana i pasja do Bagiety pomogły przelipć Opolan do sprzedania meczu. W pocie czoła, z wypchana buzią i pełnymi rękami roboty wygrali dla nas ten mecz w przerwach. Po meczu tez było wesoło, trener Miro nagrodził 2 z młodziaków i sam wziął ich namaścic majonezem rysując gwiazdę Dawida palcem na czole. Brawo chłopaki to dzięki wam ten mecz wygrano.

Murem za Mirkiem, Kruczek OUT 2023-03-13 12:08:14

Tabela liczona od przyjścia Hajdy. W miarę spokojny środek i tylko punkt mniej od poziomu garbatej ligi mistszuf.

Tak więc to głównie genialny duet Zabłocki- Grzegorzczyk odbija się i będzie odbijał się czkawką do końca sezonu. Oby tylko z happy endem.

Rzeszowianin 2023-03-13 13:37:26

Stal Rzeszów - jeszcze więksi, jeszcze mocniejsi! Liczba w Łodzi pokazuje jak z miesiąca na miesiąc rośnie przepaść miedzy Stalą a resovią! Ogromna ilość młodzieży z osiedli co jeszcz 10 lat temu resovia nazywała jak swoje. BRAWO STAL!

ornitolog 2023-03-13 14:03:32

Do kmiota z osiedla kmity który myli nazwy rzeszowskich klubów! KOnkrety! :
Oficialne nazwy drużyn w sezonie 2022/2023 i tak:
- apklan resovia Rzeszów
- Stal Rzeszów
I teraz pytanie do analfabety co nie umie czytać i pisać , jakie "fibrejny "? i jakie sovia a tak w ogóle to co to ta sovia ? coś za Junaka Słocina ? a może za Grunwald B. .
I na koniec. "walczcie dalej o spadek"

Heniu 2023-03-13 14:13:54

A ilu było kiibiow na meczu ? ze fotek wynika że kibiców Stali w łodzi było więcej niż akplanu na Stali !

Biało Niebieski Rzeszów 2023-03-13 14:18:35

Kibiców Stali ponad 600 w Łodzi !!!!

1905!!!! 2023-03-13 16:58:47

Kibiców stali w Łodzi 600, w tym ponad pół tysiąca to Widzew.

Zks 2023-03-13 17:49:03

Widzewa oficjalnie Ziobro, czyli mniej więcej tyle ile znaczy ten osiedlowy klubik z osiedla kmioty.

do 1905 2023-03-13 20:02:01

a z jakiej okazji Widzew miał przyjść na mecz Stali Rzeszów? To rozumiem ,że na stadionie łks-u było 7000 kibiców akplanu? To dobry tok rozumowania? kolega z osiedla Kmity zdrowo się porysował po mózgu który mu już pewnie wypadł przez ucho!!