2023-03-05 17:00:02

Cztery bramki przy Hetmańskiej! Stal Rzeszów pokonała Chojniczankę Chojnice

Po dwóch porażkach z rzędu Stal Rzeszów wróciła na zwycięską ścieżkę. Trzy bramki i dobra postawa w bramce Krzysztofa Bąkowskiego zapewniły miejscowym komplet punktów.

Początek spotkania był dość wyrównany ze wskazaniem na gospodarzy, którzy częściej byli przy piłce i konstruktywnie kreowali swoje ataki. Około 14. minuty próbowała zagrozić Chojniczanka, z prawej strony dośrodkował Szymon Skrzypczak, ale miejscowi wybili na rzut rożny.

W 16. minucie doczekaliśmy się otwarcia wyniku, z rzutu wolnego dośrodkował Piotr Głowacki, sprytnie głową uderzył Andreja Prokić i wpakował futbolówkę do siatki. Pięć minut później było już 2-0. Z lewej strony w pole karne zagrał Prokić, na bramkę mocno uderzył Damian Michalik, jego strzał przeciął Paweł Czajkowski i futbolówka wpadła do bramki Chojniczanki.

W kolejnych minutach goście ruszyli do odrabiania strat i próbowali zagrozić bramce Krzysztofa Bąkowskiego głównie ze stałych fragmentów gry. W 28. minucie po rzucie rożnym głową uderzał Glib Bukhal, a jego strzał bez problemów wyłapał golkiper Stali Rzeszów.

W 36. minucie groźnie z rzutu wolnego znów strzelał Bukhal, ale ponownie na posterunku był Krzysztof Bąkowski. W 43. minucie spore zamieszanie zrobiło się pod bramką miejscowych, ostatecznie żaden z piłkarzy Chojniczanki nie oddał strzału i piłka wylądowała w rękach bramkarza.

Po pierwszej części spotkania podopieczni Daniela Myśliwca schodzili do szatni z dwubrakową zaliczką.

W 47. minucie znów dali o sobie znać goście. Zza pola karnego uderzał Filip Karbowy, a kolejną dobrą interwencją popisał się golkiper Stali. Dziesięć minut później po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym "biało-niebieskich", ostatecznie jednak miejscowi zażegnali niebezpieczeństwo.

W 60. minucie podopieczni Daniela Myśliwca ostudzili zapędy przyjezdnych. Zza szesnastki świetnie uderzył Damian Michalik i podwyższył na 3-0. W 71. minucie znów lewą stroną ruszył Michalik, dograł znakomitą piłkę w pole karne, a z futbolówką minął się Krzysztof Danielewicz.

W 84. minucie goście zdobyli honorową bramkę. W pole karne zagrał Kacper Kroczyc, a piłkę głową do bramki skierował Patryk Tuszyński. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i Stal Rzeszów dopisała komplet punktów do ligowej tabeli.

1-0 Andreja Prokić (16)
2-0 Paweł Czajkowski (21-sam)
3-0 Damian Michalik (60)
3-1 Patryk Tuszyński (84)

Stal Rzeszów:  Krzysztof Bąkowski - Dominik Marczuk, Łukasz Góra,  Paweł Oleksy, Piotr Głowacki -  Damian Michalik (81, Wiktor Kłos),  Bartłomiej Poczobut,  Bartosz Wolski,  Dawid Olejarka (66,  Kacper Piątek), Ramil Mustafajew (66,  Krzysztof Danielewicz) - Andreja Prokić (81, Krystian Wachowiak).

Chojniczanka Chojnice:  Mateusz Kuchta - Grzegorz Szymusik,  Marcin Grolik,  Hlib Buchał,  Michał Mikołajczyk -  Adam Ryczkowski (46,  Patryk Tuszyński),  Sam van Huffel (69,  Bartłomiej Kalinkowski),  Paweł Czajkowski,  Filip Karbowy (56,  Tomasz Mikołajczak),  Daniel Szelągowski (69,  Kacper Korczyc) - Szymon Skrzypczak (69,  Kamil Mazek).

żółte kartki: Piątek - Kalinkowski, Grolik.

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).