2023-03-03 19:53:27

Stal Mielec przegrała u siebie z Piastem Gliwice. To siódmy mecz bez zwycięstwa

Stal Mielec nie zaliczy meczu z Piastem Gliwice do udanych. Rzut karny dla gości oraz ich drugie trafienie w końcówce spowodowało, że podopieczni Adama Majewskiego nie doliczą żadnych punktów do ekstraklasowej tabeli.

Dziś na Solskiego 1 w Mielcu spotkały się ekipy Stali Mielec oraz Piasta Gliwice. W tym sezonie obie drużyny miały okazję zmierzyć się już dwukrotnie. Za pierwszym razem był to mecz ligowy w rundzie jesiennej, kiedy Piast z dużą pewnością pokonał mielczan wygrywając u siebie aż 4-0. Zespoły z Ekstraklasy spotkały się także w 1/16 finału Pucharu Polski i znów górą lepszy był Piast. Teraz Stal starała się poprawić swój bilans.

Początek starcia rozpoczął się od nieudanego dośrodkowania Adama Ratajczyka. Potem swoich sił próbował Maciej Domański dośrodkowując w pole karne rywali, jednak jego strzał został zablokowany. Do akcji wkroczył Piast, a konkretniej Damian Kądzior, jednak jego uderzenie było kiepskie. Biało-niebiescy rozgrywali piłkę na swojej połowie, lecz ewidentnie ilość strzałów leżała po stronie gości.

Do doskonałej sytuacji doszło jednak w okolicach 17.minuty. Ratajczyk dopadł do piłki w polu karnym, minął rywali dryblingiem i uderzył po ziemi. Niefortunnie, piłka minęła bramkę o kilka centymetrów. Potem swoją okazje miał napastnik gliwiczan, Kamil Wilczek. Przymierzał tyłem do bramki w polu karnym, jednak futbolówka wylądowała nad poprzeczką. Przewaga Piasta zaczęła być na tym etapie coraz bardziej zauważalna. Na chwilę przed przerwą swoją okazję miał Krystian Getinger, który uderzał z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jednak od muru.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie od mocnego ataku Kądziora z Gliwic. Wpadł w pole karne, jednak jego intencje wyczuł bramkarz gospodarzy. W tym momencie nadal w strzałach przeważał Piast. Kilka minut później skuteczność Stali próbował znowu ratować Getinger posyłając futbolówkę w pole karne. Nikt jednak nie zdecydował się by spróbować przymierzyć. O premierowego gola w tym starciu zawalczył jeszcze Piotr Wlazło, ale jego strzał powędrował obok prawego słupka. Czas uciekał, a futbolówka nadal nie zatańczyła w siatce.

Popis chciał dać w drużynie gości Felix, który złożył się do nożyc- zabrakło jednak celności. Na swoją szansę jednak cierpliwie poczekali. W okolicach 80. minuty ręką piłkę zagrał Wolski, co nie przysporzyło arbitrowi żadnych wątpliwości. Sędzia wskazał “jedenastkę”, którą dobrze wykonał Patryk Dziczek. Końcówka należała do Piasta Gliwice, który na chwilę przed ostatnim gwizdkiem podwyższył jeszcze prowadzenie na 2-0. Świetne prostopadłe podanie w kierunku Wilczka, zaowocowało uderzeniem w prawy róg, nie dając szans Mrozkowi

1-0 Patryk Dziczek (81-rzut karny)
2-0 Kamil Wilczek (88)

Stal: Mrozek, Hiszpański, Kasperkiewicz, Matras, Flis, Getinger, Vallejo, Wlazło, Domański, Ratajczyk, Lebedyński.
Ławka: Kochalski, Gerbowski, Żyra, Guca, Leandro, Ciepiela, Kruk, Mak, Wolski.

Piast: Plach, Mosór, Czerwiński, Katranis, Pyrka, Tomasiewicz, Chrapek, Ameyaw, Dziczek, Kądzior, Wilczek.
Ławka: Jelonec, Munoz, Felix, Holubek, Mucha, Hateley, Kirejczyk, Kaput, Sobczyk.