2023-02-20 20:10:38

Dwa rzuty karne i czerwona kartka! Resovia zremisowała z Sandecją Nowy Sącz

Resovia zremisowała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. W 75. minucie gospodarze mogli ponownie objąć prowadzenie, ale nie wykorzystali drugiego rzutu karnego.

W pierwszych minutach tego spotkania minimalnie przeważali gospodarze. Częściej bywali pod bramką Branislava Pindrocha, ale ich strzały nie stwarzały większego zagrożenia.

W kolejnych minutach spotkanie nadal było bardzo zacięte i ciężko było dopatrzyć się klarownych sytuacji na zdobycie bramki. Dopiero w 22. minucie najlepszą jak do tej pory okazję wypracowali sobie piłkarze Sandecji Nowy Sącz. Z bliskiej odległości do bramki uderzał Damian Chmiel, ale piłka ostatecznie minęła się z bramką.

W 35. minucie spore zamieszanie zrobiło się w polu karnym Resovii, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzał Jakub Wróbel i futbolówka trafiła w rękę Aleksandra Komora.

Po analizie VAR arbiter podtrzymał swoją decyzję i podyktował jedenastkę. Z rzutu karnego pewnie uderzył Jakub Wróbel i w 40. minucie wyprowadził "Sączersów" na prowadzenie.

W doliczonym czasie gry  pierwszej połowy były napastnik Resovii mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców. Z prawej strony prostopadłą piłkę dograł Jakub IskraWróbel uderzył na bramkę, a znakomitą interwencją popisał się tym razem Branislav Pindroch.

Po zmianie stron zdecydowanie ofensywniej ruszyli podopieczni Mirosława Hajdo, w 58. minucie znakomite dośrodkowanie w pole karne posłał Bartłomiej Eizenchart, a Rafał Mikulec z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Około 70. minuty drugi raz piłkę ręką w polu karnym zagrał Aleksander Komor i arbiter tym razem również wskazał na wapno, a dodatkowo ukarał stopera Resovii drugą żółtą kartką. Z rzutu karnego uderzał Michał Walski, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli zakończył się remisem.

1-0 Jakub Wróbel (40-karny)
1-1 Rafał Mikulec (58)

Sandecja Nowy Sącz:  Matúš Putnocký -  Jakub Iskra,  Michal Piter-Bučko,  Tomasz Boczek,  Kamil Słaby -  Damian Chmiel (90,  Krystian Palacz),  Bartłomiej Kasprzak (90,  Robert Kirss),  Maissa Fall,  Denis Potoma (70, Michał Walski), 77. Martin Košťál (63, 19. Dariusz Pawłowski) - 7. Jakub Wróbel.

Apklan Resovia: Branislav Pindroch - Łukasz Seweryn,  Aleksander Komor,  Ruben Hoogenhout,  Miłosz Kałahur -  Rafał Mikulec,  Bartłomiej Wasiluk, Mehdi Lehaire,  Marek Mróz (77,  Mateusz Bondarenko),  Bartłomiej Eizenchart (85,  Kamil Antonik) -  Jakub Sylvestr (70, Maciej Górski).

żółte kartki: Kasprzak, Potoma, Słaby - Wasiluk, Mróz, Komor, Pindroch, Mikulec, Hoogenhout.
czerwona kartka: Aleksander Komor (74. minuta, Resovia, za drugą żółtą).

Heniu 2023-02-20 20:16:58

I dalej oszukujecie z tabelą ! Jesteście lepsi niż Sikorski szlachcic !!!

~anonim 2023-02-20 20:17:59

Zagrania Komora ręką miały miejsce i decyzje o rzutach karnych chyba niestety słuszne, ale kartki? Co ma zrobić zawodnik ustrzelony z metra?

tytus 2023-02-20 20:20:40

Zobaczymy wreszcie Bruno na boisku czy ten zawodnik został pozyskany jedynie do udziału w kulisach i innych materiałach promocyjnych?

Kenes 2023-02-20 20:25:36

Mam dość! Nikt już nie chce umierać za Resovię, nawet mistrz Hajdo. Jesteśmy zgubieni!

Jan Wężyk Zoo cup 2023-02-20 20:31:24

Obyście Z Wyspiańskiego Frajery spadli szybko .Kto się maca członkami w Przemyślu przy Ulicy 22-go Stycznia. BANDO KURTYZAN .JAK NIE ŁKS TO WISŁA JAK NIE WISŁA TO GKS JAK NIE ONI TO CZUWAJ BRUTAL SEX WAM NIE STRASZNY.

Stalowy Fabian 2023-02-20 20:33:27

Wychowanków z SMS-u ani na ławce, ani w pierwszym składzie. Czyżby zostali oddelegowani do toalet szatni gości, a w tym przypadku gospodarzy?

~anonim 2023-02-20 20:37:49

Remis z przebiegu meczu jak wygrana, ale to za mało by myśleć o utrzymaniu. Bez zwycięstwa w piątek trudno sobie wyobrazić wygrzebanie się przy danym terminarzu (mecze z zagłębiem, sandecją i górnikiem z rundy rewanżowej będą już za nami), z dołem wiele nie będzie zostawało

resoviak 2023-02-20 20:45:32

Resovio Lepszy rydz niż nic. W piątek 24 lutego 2023 roku po godzinie 20:00:00H zostają 3 punkty w Rzeszowie Resovia Apklan - Górnik Łęczna zwycięstwo Resovii w tryliardach%!!!!!! A w sobotę po godzienie 15:00:00H w meczu w Chorzowie Ruch Chorzów wygra ze stala Rzeszów 4:0(2:0) i stolowcy wrócą do Rzeszow z 0 punktami w tryliardach%

Sędziszowek 100% Sovia 2023-02-20 20:54:31

Brawo za walkę do końca. W piątek tylko 3 punkty z Łęczną! Sędziszów na Zawsze RESOVIACKI!

Resoviak 2023-02-20 21:03:05

Mimo wszystko chcę wierzyć że silny, porywisty wiatr i boisko rodem z okręgówki były głównymi aktorami tego widowiska.

Pierwsza połowa dla Sandecja grającej z wiatrem. Druga to magiczne odwrócenie ról o 180 stopni i trudno uwierzyć w czysty przypadek, a nie czynnik zewnętrzny powodujący aż tak diametralną zmianę obu ekip w jednej chwili...

Jeśli powyższe jest prawdą, to duży pech Resovii. Zabrakło minut by dowieźć 0:0 do połowy, pechowa ręka, karny. W drugiej nastąpiła oczekiwana zmiana ról, bramka, dalsza inicjatywa i gdy wydawało się żę pójdą za ciosem... znów to samo, karny od czapy, do tego wykluczenie Komora, co siłą rzeczy wymusiło zmianę planów i jedynie bronienie remisu.

Z przebiegu spotkania należy uznać wynik za sukces, Sandecja mogła schodzić z kompletem, ale jestem sobie w stanie wyobrazić scenariusz 3 pkt także dla Resovii. Gdyby chociaż Komor nie otrzymał drugiej kartki... Swoją drogą, co więcej mógł zrobić w tamtym momencie by uniknąć kontaktu z piłką?

wafello bąkala 2023-02-20 21:28:59

Nie jest źle a liczyłem na gorsze, jest wice-lider a ma być lider na koniec sezonu rozumiemy się gamonie jak spaść to z przytupem

~anonim 2023-02-20 21:40:59

90 minut - 2 CELNE strzały - nic więcej nie trzeba dodawać odnośnie gry

Rynek Śródmieście 44 2023-02-20 22:01:14

Tak grać Rzeszów to Stał.

~anonim 2023-02-20 22:52:12

Drukarz robił co mógł by Sandecja wygrała: 9 żółtych i 1 czerwona kartka dla zawodników Resovii, 2 rzuty karne, mecz przedłużony o 10 minut. Na szczęście nawet to nie wystarczyło. Brawo Dumo Rzeszowa!

~anonim 2023-02-20 23:24:10

A że tak zapytam, gdzie ta mega mocna młodzież z SMS, podpora drużyny celebryta Bąk? Tacy mocni a w meczu o 6 pkt nie znaleźli miejsca nawet na ławce rezerwowych. To idealnie obala mit wychowanków u obsRRańsców hehe

Gdzie oni? Gdzie 3pkt?

Postronny 2023-02-20 23:25:25

Nie dało się patrzeć na pierwszą połowę. Polska myśl szkoleniowa w najlepszym wydaniu z obu stron

PIOTER NOWAK 2023-02-20 23:45:55

Na 18 możliwy pkt. w ostatnich 6 meczach ligowych zdobywamy 3 pkt. Sandecja dziś pokazała jak powinien wyglądać kontratak. Niestety za czas posiadania piłki nikt pkt. nie przyznaje.

Antoni Skiba 2023-02-20 23:47:41

Potrafimy już wyjść z pod pressingu rywala podaniami z piłką czy dalej laga w przód? Czy były podania na jeden kontakt czy tylko w poprzek boiska i do tyłu? Ile sytuacji bramkowych i strzałów w światło bramki? Nie widziałem meczu to jakby ktoś coś napisał byłoby fajnie. Pewnie Sandecja taka mocna.

Remik wilku 2023-02-20 23:48:33

9 zoltych kartek ! ciekawe kto bedzie gral w nastepnych meczach? i oczywiscie 2 karne dla przeciwnika, czerwona kartka co jeszcze mozna wymyslec? noooo jeszcze moze samoboj?? . A jak juz Wrobel strzela nam bramki to z obrona jest bardzo krucho. 90 minut i 2 strzaly na bramke, Napastnicy jak zwykle pusty przelot. Z taka gra utrzymac sie bedzie bardzo ciezko

Worek Graba 2023-02-20 23:52:48

DWA (2) strzały na bramkę ZERO (0) celnych,
super gra tych gwiazdeczek, może za krótko byli w Turcji na obozie?Oni powinni nie lecieć do belek tylko na kielanowke z**********ać pod górę następna połowa bez strzału na bramkę hajdo ogarnij się bo trzymasz dobrych zawodników na ławce a grasz mrozem którego nie ma na boisku

~anonim 2023-02-20 23:56:30

Xyz 2023-02-20 23:56:36

Resovia nie zdolala sie wygrzebac na boisku ze strefy spadkowej, to z pomoca przyszlo podkarpacielive ze swoja zaklamana tabela.

Jakub Wróbel Sandecja NS 2023-02-20 23:59:55

Mieliśmy świadomość, że gramy z drużyną z dołu tabeli i zlekceważyliśmy przeciwnika, przeciwnik nic nie pokazał co nawet mój kolega Spasiluk mi przyznał na boisku. Dzisiejszy remis to jak przegrana dla nas z takimi miernotami.

wert 2023-02-21 07:45:35

Tak szczerze to ten remis jest bardzo dobry dla Resovii. Biorąc pod uwagę pseudomurawę, potężny wiatr i historie spotkań z Sandecją gdzie zawsze to były brzydkie, brutalne mecze nie jest źle. Na ławce zostali Vieira, Bruno, Adamski, Antonik i myslę, że trener na ten mecz gdzie decydowała siła, a nie technika i gdzie można było obawiać się kontuzji zrobił świadome roszady. Zobaczycie, że teraz Resovia zacznie punktować, jestem tego pewny. Czekam na zestawienie Bruno - Vieira w wyjściowym składzie, na normalnej murawie i bez szalejącego wiatru. Zdziwicie się jeszcze krytykanci.

Andrzej 2023-02-21 08:22:15

eh resovia gra anty futbol, stara polska szkoła szkoleniowa pana hajdo :/ czarno to widzę :(

Hajdo Paszoł Won 2023-02-21 08:44:15

Ale mnie śmieszy to skomlenie kibiców sukcesu Resovii. Graliśmy piach i to trzeba sobie przyznać bez płaczu o sędzi drukarzu czy graniu pod wiary na kiepskiej murawie. Mamy więcej szczęścia niż rozumu. Mieliśmy może 3 klarowne sytuacje ze strzałem na bramkę celnym przez cały mecz więc o czym my tu mówimy. Cieszmy się z tej jednej bramki bo siadła i remis trzeba szanować.
Ręka w obu przypadkach była, jak sobie ktoś oglądnie jeszcze raz powtórki to można zobaczyć gołym okiem. Niestety, do żółtych kartek też nie można się rzucać. W pierwszym przypadku całą dłonią zasłonił strzał w światło bramki. a w drugiej sytuacji jeżeli po raz kolejny ten sam zawodnik robi dokładnie to samo to również sędzia ma prawo wrzucić kartonik. Jak to ktoś dobrze napisał to nie siatkówka gdzie się macha rekami tylko piłka KOPANA. Gdyby wróbel wykorzysta swoje jeszcze dwie klarowne sytuacje o milimetr i padła bramka z karnego to byłoby 3:1 a gdyby Sandecja zachowała się trzeźwo i dążyła do dalszej gry a nie broniła wyniku w 2 połowie to byłoby 3:0, wiec skończcie wyć i cieszmy się z remisu bo naprawdę mamy więcej szczęścia niż rozumu.
Co do ławki rezerwowych to co za bzdury ktoś opowiada. Zła murawa, wiatr im przeszkadza? To po kiego *uja nam są potrzebni tacy zawodnicy co grają tylko na pięknej murawie i przy słoneczku nasmarowani filtrem UV.
Hajdo jak już kiedyś pisałem jest kiepski. To nie jest trener na utrzymanie a wzmocnienia są śmieszne. Bardziej osłabiliśmy się w tej rundzie niż dodaliśmy na plus. Będziemy punktować? Owszem jak znowu trafi nam się szczęśliwe potknięcie przeciwnika. Nie da się patrzyć na ten antyfudbol w wykonaniu pasiaków. Kto był na wyjeździe dobrze sam widział jak to wyglądało.
Obyśmy się utrzymali w tym sezonie bo kiepsko to widzę.