2012-10-25 21:10:31

Wydział Dyscypliny PZPN ukarał "Stalówkę"

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarał Stal Stalowa Wola za wulgarny doping oraz transparent wywieszony przez fanów "Stalówki" w trakcie meczu z Siarką Tarnobrzeg.
 
W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy od ośmiu lat ligowy pojedynek pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Siarką Tarnobrzeg. Niestety ze względu na trwający na stadionie Stali remont spotkania nie mogli obejrzeć fani Siarki.

Jak to zwykle bywa przy okazji meczów derbowych, kibice nie żałują sobie wzajemnych "pozdrowień", a mecz w Stalowej Woli nie był wyjątkiem. Wulgaryzmy w prowadzonym przez fanów miejscowych dopingu nie uszły uwadze delegata PZPN.
 
- Jeśli wulgarne okrzyki są sporadyczne i wznoszone przez niewielką grupę kibiców to często zdarza się, że Komisja Dyscyplinarna odstępuje od wymierzenia kary. Natomiast przy takiej skali okrzyków jaka miała miejsce podczas tego meczu, musieliśmy zastosować pewne kroki. Obecny na meczu delegat miał liczne zastrzeżenia a każdy z wulgarnych okrzyków został skrupulatnie przez niego odnotowany – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisla24.pl Arkadiusz Karasiński, sekretarz Komisji Dyscyplinarnej PZPN.
 
Do nałożenia kary przyczynił się również transparent wywieszony przez kibiców. – Ten transparent zawierał hasło o niesportowym charakterze, stąd nasza decyzja – wyjaśnia Karasiński.
 
Wydział Dyscypliny nałożył na klub Stal Stalowa Wola karę finansową w wysokości 2 tys. złotych.
 
źródło: nadwisla24.pl

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

olej 2012-10-26 14:36:20 0 0

hehe tak to jest na tego typu derbach :P ale na boisku zadna drużyna nie zawinęła 3 pkt :P

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem