2022-11-11 17:43:44

Cosmos Nowotaniec ponownie zwycięski. Tym razem pokonał Lechię Sędziszów Małopolski

Cosmos Nowotaniec okazał się ponownie lepszy od rywali. Wicelider 4.ligi podkarpackiej pokonał dziś na własnym terenie Lechię Sędziszów Małopolski, którą pokonał 3-1.

W przedostatniej kolejce 4.ligi podkarpackiej Cosmos Nowotaniec nie sprawił niemiłej niespodzianki swoim kibicom i zatrzymał zwycięstwo ponownie u siebie. Strzelanie rozpoczęło się od 23.minuty, kiedy arbiter dla gospodarzy podyktował rzut karny. Celnie z “jedenastki” przymierzył Stanislav Mykytsey, pokonując bramkarza Lechii Sędziszów Małopolski między słupkami.

Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy. Swoje dwa gole Cosmos dołożył za sprawą Viktora Khomchenko oraz Vladyslava Roslyakova, a prowadzenie gospodarzy były już zdecydowanie widoczne. Goście próbowali się ratować, a szansa na polepszenie wyniku nadarzyła się w 74.minucie. Wtedy ponownie sędzia podyktował rzut karny - tym razem dla Lechii, a wykonał go skutecznie Jakub Lesiński. Niestety, ten miły akcent nie pozwolił przyjezdnym na zbliżenie się do przeciwników i to Nowotaniec zatrzymał kolejne cenne punkty na swoim koncie.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej dzisiejsi gospodarze pojadą do Wiśniowej, gdzie zmierzą się z tamtejszym Wisłokiem. Lechia na swoim boisku oczekiwać będzie drużyny LKS-u Skołoszów.

1-0  Stanislav Mykytsey (23-rzut krany)
2-0 Viktor Khomchenko (52)
3-0 Vladyslav Roslyakov (71)
3-1 Jakub Lesiński (74-rzut karny)